خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/05 08:27:00
سرویس سیاسی
تجری تاکید کرد:

مردم مهم‌ترین رکن امنیت پایدار

**نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب گفت: بهترین مؤلفه برای امنیت پایدار، خود مردم هستند و امنیت پایدار زمانی قابل تحقق است که به مردم به عنوان صاحبان، وفاداران و معتمدین نظام نگاه شود.

"فرهاد تجری" در گفتگو با هفته نامه باختر اظهار داشت: مردم غیور استان کرمانشاه در طول 30 سال انقلاب اسلامی از پیروزی انقلاب اسلامی گرفته تا دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و همچنین در شرایط فعلی به خوبی نقش خود را ایفا کرده و همواره وفاداری خود را به نظام،  انقلاب،  قانون اساسی و ولایت فقیه را به اثبات رسانده اند. 

وی خاطرنشان کرد: نکته اساسی لزوم وجود نگاهی است که مردم در آن به گونه‌ای احساس وجود رابطه‌ای دو سویه میان حاکمیت از یک سو و خویش از سوی دیگر کنند.

وی با بیان این که توجه به اشتغال و رفع بیکاری به خصوص برای مرزنشینان می‌تواند از ابزار‌های خلف این نگاه و یکی از مؤلفه‌های امنیت پایدار در استان کرمانشاه باشد، افزود: مسئولین باید با ایجاد اشتغال و اهمیت دادن به جوانان از نیروهای موجود در آنان که فرصتی اصیل و ماندگار برای کشور است به نحو مطلوب بهره برده و نباید اجازه دهند تا این نیروی جوانی از فرصت به تهدید تبدیل شده و برخی دشمنان قسم خورده انقلاب از این ظرفیت بزرگ در راستای منافع مزورانه شان بهره برند،

تجری یادآور شد: گام دیگر در دست یابی به امنیت پایدار در یک منطقه و به‌خصوص امنیت پایدار در مناطق مرزی مقابله با شبیخون و تهاجم فرهنگی است که ساکنان این مناطق را همواره تهدید می‌کند.

وی همچنین ادامه داد: برای مهار این هجمه نیز باید با به کارگیری ابزارهای رسانه‌ای بومی  و تبلیغات مختلف در جهت خنثی سازی اهداف دشمنان برآمد و نباید گذاشت تا دشمنان با ایجاد جو ناامیدی در پی تحریک احساسات محلی و عمومی برآیند،  باید تهدید را به خوبی شناخت و برای آن راهکار منطقی اندیشید.

وی همچنین عنصر بعدی اثر‌گذار در امنیت یک ملت را نوع و شیوه کنش و رفتار مسئولین در هر رده‌ای از مسئولیت دانست و افزود: مسئولان باید همواره قدردان حضور حماسی مردم در عرصه‌های متعدد باشند،  نباید فراموش کرد که همین ملت بودند که در طول 30 سال گذشته در هر جا که لازم بوده با حضور به موقع خود درس عبرت انگیزی به دشمنان دادند و مصداق واقعی ملتی صبور و آگاه بوده اند. 

این نماینده مجلس تصریح کرد: تلاش برای حفظ کرامت مردم و احترام به ارزشها و شأن آنان مطالبه به حقی است که لازم است در مسیر همگرایی هر چه بیشتر ملی،  همه مسئولان را به رعایت آن دعوت کنیم. 

تجری در پایان اظهار داشت: امیدواریم با رویکرد کارشناسانه در سال تلاش و همت مضاعف و بررسی دقیق معضلات و همچنین توجه به نیازهای مردم به خصوص جوانان، در جهت خنثی سازی توطئه‌ها و شیطنت دشمنان که هر از چندگاهی خاطر مردم را آزرده می‌کند، گامهای اساسی برداشته شود و شاهد تحقق امنیت پایدار در استان کرمانشاه و سراسر کشور باشیم و فراموش نکنیم جمهوری اسلامی ایران به رغم تمام تحریم‌ها، با همت همین مردم و زحمات شبانه روزی این ملت موفقیت‌های بزرگی در عرصه سیاسی، نظامی، اقتصادی، دیپلماسی و همچنین فرهنگی داشته که هر یک از اینها خود می‌تواند یک رکن مهمی برای امنیت پایدار کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet