خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/05 08:30:00
سرویس فرهنگی

برخی ازمجلات تازه خارجی درکتابخانه شماره دومجلس

**به تازگی دو شماره جدید از مجلات Journal of the American Oriental Society و Belleten به گنجینه غنی مجلات لاتین کتابخانه شماره دو مجلس افزوده شده است.

شماره اول از جلد 129 مجله JAOS که در ژانویه و مارچ سال 2009 به چاپ رسیده حاوی مقالات ارزشمندی درباب شرق شناسی به طور عام و ایران شناسی به طور خاص است. مقالات ایران شناسی این شماره عبارتند از  :

- Damien Janos, Al-Farabi, Creation ex nihilo, and the Cosmological Doctorine of Ketab al- Jam'e and Jawabat, pp.1-19

-  Bruce Lincoln, Cesmag, the Lie, and the Logic Zoroastrian Demonology, pp.45-57

همچنین در این شماره نقد و معرفی سه کتاب مهم و جدید در حوزه اسلام شناسی که در غرب منتشر شده نیز به چاپ رسیده است. این مقاله تحت عنوان The Imagined and the Historical Muhammad  در پی نقد سه کتاب نسبتا جدید که در حوزه نقد و بررسی روایات سیره نبوی پرداخته اند، برآمده است :

- The Historical Muhammad, Irvin M.Zeitlen. Malden Mass : Poetry press, 2007

- Muhammad:Leben und Legend. By Tilman Nagel, Munich : Oldenbourg, 2008

- Allahs Liebling :ursprung und Erscheinungsformen des Mohammedglauben, Tilman Nagel.Munich : Oldenburg, 2008

 این مقاله نقادانه  و نسبتاً مفصل قطعاً افق های جدیدی را دربرابر علاقه مندان به سیره پژوهی در غرب خواهد گشود. نویسنده این مقاله گودفرید هَگن، استاد دانشگاه میشیگان است.

لازم بذکرست که آرشیو این مجله مهم در حوزه شرق شناسی از سال 1975 تا سال جاری در کتابخانه شماره دو مجلس، بخش مجلات لاتین موجود و قابل ارائه به علاقه مندان است.

مجله Belleten  نیز نشریه اصلی بنیاد تاریخ پژوهی آتاتُرک در ترکیه است و شماره 269 این مجله که در سال 2010 به چاپ رسیده است، لازم بذکر ست که آرشیو این مجله از سال 1937 در کتابخانه شماره دو مجلس موجود است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet