خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/05 09:42:00
سرویس سیاسی
نماینده رشت:

نواقصی در مسیراجرای سند چشم‌انداز وجود دارد

**سیدعلی آقازاده دافساری نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه خواستار رفع مشکلات مراکز تولیدی و صنعتی و مدیریت خوب دراین حوزه شد.

«سیدعلی آقازاده دافساری» در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به روند اجرایی سند چشم انداز توسعه در طی 5 سال گذشته، گفت: براساس تدابیر مقام معظم رهبری که این سند را ابلاغ کردند تا کنون آئین نامه ها، دستورالعمل ها و راهبردهای اجرایی این سند در دولت و مجلس تهیه شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مکانیزیم های اجرایی سند چشم انداز 20 ساله اشاره کرد وخاطرنشان ساخت: این سند باید مطابق برنامه های 5 ساله توسعه و بودجه های سنواتی اجرا می شد که تا کنون براساس آن عمل شده است و دولت و مجلس زمینه های مساعدی را برای تحقق به اهداف این سند فراهم کرده اند.

وی با اشاره به برنامه چهارم توسعه که نخستین برنامه درراستای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله بود، تصریح کرد: در برنامه چهارم اقدامات خوب و موثری برای رسیدن به اهداف این سند پیش بینی شده بود که ما را تقریبا برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز کمک کرد و بستر خوبی را برای تحقق کامل آن فراهم کرد.

آقازاده در عین حال با اعلام اینکه نواقصی در مسیراجرای سند چشم انداز توسعه وجود دارد، خاطرنشان ساخت: این مشکلات سنتی بوده و با تلاش بیشترقابل رفع است.

نماینده رشت دراین راستا به مشکلات موجود درمراکزتولیدی، صنعتی وعرصه سرمایه گذاری کشوراشاره کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز باید این مشکلات را رفع کرد.

آقازاده با اشاره به زمینه سازی ها و فرهنگ سازی هایی که برای اجرای سند چشم انداز شده است، تصریح کرد: برای اجرای این سند همه نهاد ها و دستگاه ها روند شتابان به خود گرفته اند.

وی برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه همچنین خواستاراستفاده ازتجارب موفق و یا موفق کشور و دنیا شد و گفت: با توجه به این که خیلی اقتصاد با ثباتی نداریم و مشکلاتی در عرصه تولید داریم باید از این تجارب برای اجرای موفق سند چشم انداز استفاده نمائیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به دولتی بودن اقتصاد کشور، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت تنها صحنه گردان اقتصاد کشور بوده همین امر منجر به این شده که ما دچار اقتصاد بیمارشویم.

وی برای رفع این مشکل خواستاراعتماد بیشتر دولت به بخش خصوصی شد و خاطرنشان ساخت: دراین راستا باید مواظب بود با انتخاب مدیران خوب اعتماد بین مردم و مراکز صنعتی ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet