شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/05 10:22:00
سرویس سیاسی
سبحانی نیا:

با اهداف سند چشم انداز فاصله داریم

**عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستارهمت مضاعف وکارمضاعف برای تحقق اهداف سند چشم اندازتوسعه شد واعلام کرد: برای رسیدن به اهداف این سند با وجود تلاش های صورت گرفته، فاصله داریم.

«حسین سبحانی نیا» درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به روند اجرایی سند چشم انداز توسعه پس از گذشت 5 سال از ابلاغ آن، گفت: در طی این سال ها حرکت های خوبی دربخش های مختلف علمی و صنعتی صورت گرفته؛ اما با آن چیزی که  برای افق 1404 پیش بینی شده بود، فاصله داریم.

نماینده نیشابور درمجلس شورای اسلامی برای رفع این فاصله ها، پیشنهاد کرد که در سال همت مضاعف و کار مضاعف تلاش بیشتری از سوی مسئولان صورت گرفته و نقصان های آن جبران شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی همچنین با بالا دانستن ظرفیت کشوربرای رسیدن به اهداف سند چشم انداز20 ساله، تصریح کرد: برای رسیدن به این اهداف موانع پیش روهم زیاد است که آنها نباید خللی در دستیابی به اهداف کلان نظام ایجاد نماید.

 وی با اشاره به مانع تراشی ها و سنگ اندازی هایی که از سوی کشورهای غربی علیه ایران صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: این اقدامات غربی ها و علی الخصوص آمریکایی ها با نیت زمین گیر وتسلیم کردن جمهوری اسلامی در مسائل هسته ای صورت می گیرد.

سبحانی نیا با بیان اینکه غربی ها تاکنون با وجود همه اقدامات ضد ایرانی، نتوانسته اند به اهداف خود دست یابند، اظهار کرد: هر چند آنها موانعی درحرکت های ما ایجاد کرده اند اما به دلیل اهمیت مسائل کلان در کشور در موضوعاتی همچون هسته ای، لیزر، تکنولوژی و نانوتکنولوژی ما پیشرفت های چشمگیری کسب کردیم.

نماینده نیشابوردرعین حال برای رفع مشکلات و وابستگی ها درتولید برخی کالاها درکشورخواستارتلاش مضاعف شد و برامرخود کفایی درزمینه هایی که مشکل داریم، تاکید کرد.

وی همچنین برای رسیدن به اهداف سند چشم اندازتوسعه خواستارجلوگیری از خروج عقل از کشور شد و تاکید کرد: باید با تقویت بخش های پژوهشی در کشور و با همت مضاعف و کار مضاعف موانع پیش رو را در عرصه های داخلی و خارجی رفع نمائیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet