انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/05 11:08:00
سرویس سیاسی
شهاب الدین صدر:

تحریم برای ایران بدترازجنگ تحمیلی نیست

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تبریک به مناسبت ایام شعبان و شب با سعادت ولادت امام عصر(عج) اظهار داشت: پیامبر اسلام فرمودند کسی که از دنیا بروند و امام زمان خود را نشناسند، انگار در ظلمت مرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،"شهاب الدین صدر" شب گذشته که درجشن میلاد امام زمان(عج) در مسجد امام حسن مجتبی حاضر شد و با تاکید بر امام شناسی،گفت: هم درصدر اسلام که مسلمانان از وجود مقدس پیامبر و امیرالمومنین بهره مند بودند و هم در عصر حاضر که با غیبت کبری روبه رو هستیم، امام شناسی یکی از وظایف مهم ما مسلمانان است.

وی ادامه داد: بیشتراتفاقاتی که در صدر اسلام رخ داده است به دلیل عدم تشخیص شناخت از امام عصر بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه عدم شناخت بر دوگونه است، تصریح کرد: گاهی امام عصر را نمی‌شناسیم و گاهی می‌شناسیم می دانیم حق با کیست ، اما در عمل اما م را تنها می گذاریم، همه از وصیت پیامبر اکرم(ص) با خبر بودند و افراد بسیاری واقعه غدیر خم را شاهد بودند، اما در نهایت تنها 4 تا 5 نفر رهروی امیرالمومنین پس از پیامبر اکرم (ص) بودند.

وی افزود: شناخت امام عصر در حقیقت تداوم راه امامت است.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به واقعه روز عاشورا، تاکید کرد: پس از شهادت امام حسین، بسیاری از یاران او به خون خواهی و انتقا م گرفتن از دشمنان به سراغ تک تک دشمنان رفتند و با هر شکلی که اهل بیت امام حسین(ع) را به شهادت رساندن با آنها برخورد کردند. کم کم  دشمنان را پیدا می کردند و با هر شکلی که جنایت کرده بودند همان کار را با آن می کردند.

صدر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، تاکید کرد: رهبری فرمودند اگر آنها در زمان لازم و روز عاشورا امام عصر خود راشناخته و رهرو راه آن می شدند و وظیفه خود را در دفاع از اسلام انجام می‌دادند لازم نبود به خون خواهی امام حسین برخیزند زیرا انتقام آنها دیگر مسیر تاریخ را تغییر نمی‌داد.

وی ادامه داد:مردم ما با شناخت درست و صحیح امام زمان خود دست به انقلاب شکوهمند اسلامی زدند و همچنان پای انقلاب ایستادند؛ همان طور که در قرآن آمده است که حاکمیت زمین به صالحان و مستضعفان خواهد رسد، صاحبان واقعی انقلاب اسلامی محرومان و مستضعفان هستند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: پس از گذشت بیش از 1400 سال در کشور ما فرزند اهل بیت قیام کرد و مردم کشور با تشخیص درست و به موقع پشت  سرامام خمینی(ره) قرار گرفتند و با گذشت 30 سال همچنان پشت انقلاب و امام خود هستند.

وی افزود: ظهور امام نقطه عطف در تاریخ بعد از معصوم است، تا آن زمان و پس از حضورمعصومین شخصیتی مانند امام ندرخشید.

صدر با اشاره به ارتحال امام راحل تاکید کرد: پس از ارتحال  امام خمینی (ره )کشور آرامش خود را از دست داده بود تا اینکه مجلس خبرگان رهبری به اتفاق آرا رهبری را انتخاب کرد و بار دیگر آرامش سراسر کشور را فرا گرفت.

وی با بیان اینکه مردم هنوز پای انقلاب ایستاده اند، تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری اخیر با  وجود همه مشکلات و تهدیدها  مردم در میدان حاضر شدند و نشان دادن هنوز خواهان انقلاب و اسلام هستند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: افرادی که در جریان‌های پس از انتخابات  تشخیص درستی از رهبری داشتند سربلند از اغتشاشات خارج شدند و افرادی که از این تشخیص بی بهره بودند مردود شدند.

وی با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت تاکید کرد: این قطعنامه مانند قطعنامه های دیگر نبود، لهن آن شدید تر و دایره تحریم از دفعات قبل بیشتر است.

نایب رییس مجلس ادامه داد:  محصولات انرژی هسته ای، بانک مرکزی کشور، 8 نفر از اشخاص مهم مملکت 16 شرکت تجاری مورد تحریم در این قطعنامه قرار گرفته شده است.

وی با اشاره به تحلیل سیاست مدار آمریکایی در باره ایران، تصریح کرد: در مقاله ای که 4 ماه پیش از سیاست مداران آمریکایی منتشر شد، مطرح شده است که در مورد ایران حمله نظامی کار ساز نیست، آنها پیش از این حمله به ایران را امتحان کردند و می‌دانند نمی‌توانند مقابل مردم ما بایستند همچنینی حملات نظامی به کشورهای افغانستان و عراق جز فاجعه برای آمریکا چیزی به ارمغان نیاورد.

صدر ادامه داد:آنها تحلیل کرده اند که باید در مورد ایران تحریمی گسترده تری اعمال کنند و یک اجماع جهانی عیله ایران راه بیاندازند. در این مسیر ملکه انگلیس هم راه افتاده و کشورهای دیگر را علیه ما تشویق می‌کند.

وی تاکید کرد: تحریم برای ایران بدتر از جنگ تحمیلی نیست، ما در آن زمان هیچ خودکفایی نداشتیم و مشکلات بسیاری داریم؛ در حالی که پس از گذشت 30 سال از انقلاب و شکوفا شدن استعدادها در شرایط سخت کشور به راحتی نیاز خود را برآورده می‌کند.

عضو هیات رییسه مجلس به اغراق دشمن در خصوص توانمند شدن جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آنها معتقد هستند ایران موشک های دور برد به لبنان می‌دهد ما می‌گویم این موشک‌ها برای ایران نیست، اما قابل توجه است که بدانید دشمنان با این حرف خود به توانمندی ایران اشاره دارند و ما خوشحالیم که آمریکا چنین تصوری از ایران دارد.

وی ادامه داد: اگربخواهند بنزین به ایران نفروشند ما دچار مشکل نخواهیم شد در حال حاضرکشور در خصوص تامین بنزین مصرفی بی نیاز است؛ بنزینی که سمهیه بندی شده است بنزین تولید داخلی است.

صدر افزود: قطنامه تست موشک بال استیک ممنوع کرد است، این یعنی ایران این موشک را دارد و حتی تست می‌کند که جهان را ترسانده است.

وی تاکید کرد: دشمن در تحلیل اخیر خود به تغییر ات داخلی و افزایش سهمیه دختران در دانشگاه‌ها اشاره داشته است، آنها تصور کرده اند احکام دینی و شعایر اسلامی در کشور سست شده است در حالی که نمی‌دانندمردم ما با هر شکل و قیافه ای که هستند پایبند انقلاب و اسلام هستند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: در این تحلیل آمده است که باید اتحادیه کشورهای همسایه علیه ایران تشکیل شود این در حالی است که ایران در بین کشورهای اطراف و در مجامع بین المجالس اسلامی  حداکثر آرای را به خود اختصاص می‌دهد. ایران حتی در کشورهای غیر همسایه  و دور تر نیز دوست و هم پیمان دارد.

وی برای استحکام بیشتر انقلاب همه را به وحدت دعوت کرد و گفت: رهبری پیش از این  گفته اند وحدت و انسجام  رابیش از پیش حفظ کنیم، از اسلام دفاع کنیم و با کفر نفاق به دشمنی بر خیزیم و مرز بین دشمنان اسلام و انقلاب را مشخص کنیم.

وی افزود: در زمان اختلاف نظر باید با تشخیص درست و شناخت صحیح امام و رهنمودهای او دست از اختلاف و دشمنی برداشت و صحبت های رهبری را فصل الخطاب قرار دهیم.

صدر تاکید کرد: اگر متحد باشیم و بمانیم آمریکا و دشمنان انقلاب و اسلام هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 نایب رییس مجلس به تئوری یکی از فیلسوفان آمریکایی اشاره کرد و گفت: فیلسوف آمریکایی می‌گوید تئوری ما برای جهان چنان موثر است که انگار اسیدی است که همه چیز را پودر می‌کند، اما در یک جا تئوری ما اثر نکرده است در جایی که اسلام و حاکمیت آیت الله خامنه‌ای در آن وارد شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با جنگ نرم و تسلط بر افکار عمومی مواجه هستیم، تصور نکنید شبکه های ماهواره ای مختلفی که تاسیس می‌شود برای سرگرم کردن مردم ما است، بلکه می‌خواهند بر فرهنگ اسلامی- ایرانی ما رسوخ کنند و اعتقادات ما را بر هم بزنند اما متوجه شدند در جایی که حکمت اسلام و رهبری وجود دارد تئوری آنها بی تاثیراست.

وی در نهایت تاکید کرد: حدیث پیامبر اسلام را فراموش نکنیم که فرمودند هر کسی بدون شناخت امام زمان و عصر خود بمیرد مانند این است که در جاهلیت مرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet