خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/05 12:04:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم گرامیداشت عملیات مرصاد:

صدورقطعنامه علیه ایران ملت را مستحکم ترمی کند

**رئیس مجلس شورای اسلامی اهداف صدور قطعنامه های مذبوحانه بر علیه جمهوری اسلامی ایران را تضعیف اراده فولادین ملت ایران ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی روز سه شنبه به مناسبت بیست و دومین سالگرد عملیات سرورآفرین مرصاد در تنگه مرصاد گفت: هرچه کشورهای غربی بر علیه ایران قطعنامه صادر کنند اراده ملت پولادین تر، مستحکم تر و قوی تر می شود.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: آنها خواهند دید ملت ایران استوار، پابرجا در مقابل زیاده خواهی های کشورهای غربی و استکباری ایستاده است.
لاریجانی به رفتار دوگانه کشورهای غربی نسبت به ایران اشاره کرد و افزود: چشم‌های بیدار ملت ایران و جهان اسلام رفتار دوگانه برخی کشورها را رصد می‌کنند.

وی افزود: امریکا نمی‌تواند از یک سوی دست دوستی به سوی ملت ایران دراز کرده و از سوی دیگر در کنگره بر ضد ملت ایران تصمیم‌گیری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اوباما باید بفهمد نمی‌تواند رفتار دوگانه داشته باشد چرا که ملت فهیم و بیدار ایران بر رفتار دوگانه آنها کاملاً شناخت و احاطه دارند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران، ملتی یکدست، شجاع، اهل مبارزه است چرا که ریشه مبارزه آنها در فرهنگ جهادی رزمندگان نهفته است.

رئیس قوه مقننه فرهنگ جهادی رزمندگان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی را فرهنگ منبعث از مهدویت دانست که موجب شده دلهای مردم به هم اتصال یابد.

لاریجانی گفت: فرهنگ شاخص ایثار، شهادت که در کشور به وجود آمده میراث گرانقدری است که یادگار شهدا و رزمندگان است.

وی خاطرنشان کرد: مبادا مسائل مهمی که در طول 8 سال دفاع مقدس شکل گرفته دستخوش سیاست ورزی شود و سیاست ورزان از آن سوء استفاده کرده و برخی مناقشات را دامن زنند.

رئیس قوه مقننه گفت: حضرت امام خمینی پس از پایان جنگ تحمیلی بر اخلاص رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اعم از ارتش، سپاه و بسیجیان مهر تایید زدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز نباید پس از سال ها دستاوردهای مهم فرهنگ جانبازی تحت الشعاع مسائل سیاسی قرار گیرد.

لاریجانی گفت: آن چیزی که می تواند موتور مجلس که ملت ایران باشد تا بر این اساس راه آینده طی شود وحدت کلمه بین ملت است.

وی یادآور شد: برخی مناقشات خرد موجود که ممکن است جنبه تخصصی داشته باشد نباید تبدیل به کدورت شود.

لاریجانی گفت: امروز بیش از هر چیز نیازمند وحدت هستیم وحدتی که منبعث از انتظار منجی در زیر سایه و نظر مقام معظم رهبری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: چنین وحدتی تضمین کننده نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به فلسفه انتظار و ظهور حضرت مهدی اشاره کرد و افزود: نقطه حرکت اسلامی بر مبنای انتظار و ایمان بر آن قرار گرفته است.

وی یادآور شد: انسان منتظر کسی است که مکتب رهایی بخش حضرت ولی عصر را به درستی بشناسد با استکبار مبارزه کند.

لاریجانی هدف از قیام حضرت مهدی را برقراری عدالت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی برای همه بشریت ذکر کرد و افزود: ایجاد امنیت، فراهم آوردن فضای کار توام با نشاط برای همه مردم در پناه حضرت قائم است.

وی گفت: پس از ظهور حضرت مهدی فضای عدالت چنان به مساوات می رسد که نیازی به پرداخت زکات نیست.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: انسان منتظر همواره آماده مجاهدت در راه مکتب خویش است و تلاش می کند با استکبار، استثمار مبارزه کند.

رئیس مجلس در فراز دیگری از سخنانش به توطئه مستمر دشمنان نظام بر علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: در طول 30 سال گذشته آمریکا انواع دسائس و توطئه ها را پیش پای ملت ایران  قرار داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

وی افزود: در بدو انقلاب ما مواجه با انواع توطئه های تروریستی به سرکردگی آمریکا بودیم، تجزیه طلبی، ماجراجویی در داخل ایران موجب شد تا شهدای بزرگی از جمله رئیس جمهور (رجایی)، نخست وزیر (باهنر) و شهید بهشتی ، از ما گرفته شود به واقع منافقین به دستور امریکا این ضربه را زدند تا فتنه ای راه بیندازند.

وی افزود: امریکایی ها تصورشان این بود با کمک بنی صدر فتنه ای ایجاد کنند و کار را از انقلابیون بگیرند تا کشور مجدداً وابسته شود .

لاریجانی گفت: پس از این توطئه ها، امریکایی ها صدام را تحریک کردند تا جنگ علیه ایران را با کمک کشورهای بزرگ رقم زند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: امروز در سالگرد عملیات مرصاد جای سوال و تامل دارد چرا امریکایی ها چنین اشتباهی کردند و به غلط منافقین و بنی صدر را در سال 1360 پذیرا شدند.

رئیس مجلس گفت: صدام معتقد بود طی یک هفته تهران را فتح می کند منافقین می خواستند تهران را 48 ساعته به فتح خود در آورند اما آنچه باعث  شد نقشه آنها در طول این 30 سال با شکست مواجه شود همانا فلسفه انتظار بود.

وی عملیات مرصاد و توطئه منافقین را حاوی نکته مهم ذکر کرد و افزود: تاریخ نشان داد صدام اهل معامله در جنگ نیست بلکه اهل مبارزه و خونریزی بود این موضوع با پذیرفتن قطعنامه 598 عیان شد.

وی خاطرنشان کرد: پایان جنگ زمانی بود که سلحشوران جنگ و بسیجیان را پس از پذیرش قطعنامه 598 به صحنه جنگ آورند، هم در جنوب و هم غرب کشور (کرمانشاه) این اقدام خود موجب شدند تا منافقین در عملیات مرصاد به خواری مذبونی افتند.

لاریجانی منافقین را دزدانی خواند که اگر آنها مجال یابند همواره درصدد ضربه زدن به کشورند به نحویکه گاه آنها اقدام به ترور رئیس جمهور می نمایند گاه با دشمن کشورمان (عراق) همکاری می ورزند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ما امروز هم به نوعی در مصاف  با امریکا است لذا باید در چنین روزی  با میثاق دوباره با امام زمان تلاش کنیم که تا فلسفه مبارزه با ظلم، استکبار را زنده نگه داریم.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: وضعیت منطقه مرصاد یادآور فدارکاری بزرگی است به نحویکه اگر وحدت براساس رهنمودهای امام، وصایای شهدا و مکتب آرمان های تعالی بخش شکل گیرد هیچ ترسی از حنجره های درشت غربی نداریم، تنها نگرانی ما از تفرقه است
رئیس مجلس شورای اسلامی ولایت فقیه را رکن رکین وحدت نظام دانست و افزود: تا هنگامی که ولایت فقیه سکاندار وحدت و سرافرازی کشور است، کسانی که دنبال اختلاف افکنی هستند بدانند با محوریت رهبر، ملت وحدت خود را حفظ می کند و نمی توانند کاری از پیش ببرند.

وی درخصوص پنجم مردادماه مصادف با روز ملی کرمانشاه گفت: نامگذاری و تعیین روز ملی کرمانشاه انتخاب بجائی بود، چرا که مردم سلحشور کرمانشاه در چنین روزی کار عظیمی شکل دادند.

رئیس قوه مقننه سالروز عملیات مرصاد را سرمایه عظیمی برای کشور دانست و افزود: همه ملت باید قدردان مجاهدت های مردم عزیز کرمانشاه باشند.

وی به پیروزی عملیات مرصاد پرداخت و افزود: کرمانشاه باید به خود ببالد که چنین دستاوردی را در تاریخ عظیم خود دارد.

لاریجانی یادآور شد: استان کرمانشاه استانی است با ظرفیت های بسیار مناسب برای کشاورزی، دامداری، بازرگانی، باید سرمایه گذاری لازم برای خطوط مواصلاتی و صنعتی در این استان رقم خورد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم توسعه تلاش داریم کرمانشاه به عنوان پایگاه مهم جهادی از پشتوانه توسعه برخوردار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص مشکل ریزگردهای عربی گفت: مسئله گرد و  غبار که استان های جنوبی و غربی را در برگرفته و دامنه آن به تهران رسید، موضوعی است که با همکاری کشورهای دیگر ازجمله اردن، عربستان و عراق طی یک کار چند وجهی رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet