انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/05 14:13:00
سرویس سیاسی
نماینده فلسطینی پارلمان اسرائیل:

اسرائیل منتظر انتفاضه جدیدی باشد

**یکی از نمایندگان فلسطینی پارلمان اسرائیل این رژیم را به آغاز انتفاضه جدیدی برای مقابله با اقدامات نژاد پرستانه اش تهدید کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اسلام الیوم فلسطین، حنین زعبی نماینده عرب پارلمان اسرائیل(کنیست) خطاب به رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در صورت ادامه اقدامات نژادپرستانه خود در اسرائیل انتفاضه جدیدی آغاز می شود.

بر اساس این گزارش، زعبی اظهار داشت: اگر اسرائیل با همه شهروندانش به صورت برابر و مساوی و با منطق دموکراتیک رفتار نکند باید در انتظار انتفاضه جدیدی از فلسطینی ها باشد.

زعبی افزود: رژیم صهیونیستی قصد دارد همه حقوق فلسطینی ها را استثمار  کند.

وی همچنین در مورد مقاومت داخلی  در برابر اسرائیل گفت: مقاومت فلسطین به دنبال راه حل های صلح آمیز است و لی رژیم صهیونیستی مخالف هر گونه اقدام صلح آمیز می باشد و به دنبال تصویب قوانینی است که حقوق نمایندگانی چون من و دیگران را سلب کند.

طبق گزارش موسسه دفاع از حقوق بشر اسرائیل پارلمان اسرائیل در دوره فعلی خود 14 قانون را تصویب کرده که با اصول دموکراسی متناقض است. همچنین این موسسه اعلام کرد که اسرائیل به دنبال در تنگنا گذاشتن شهروندان فلسطینی میان به رسمیت شناختن این رژیم غاصب یا کوچ از سرزمین شان می باشد.

لازم به ذکر است، حنین الزعبی  یکی از نمایندگان عرب 48 در پارلمان اسرائیل چندی پیش به دلیل حضور در کاروان آزادی کمک به غزه از بیشتر حقوق پارلمانی خود مطرح شد.

عرب های فلسطینی موسوم به عرب 48 فلسطینی هایی هستند که بعد از جنگ سال 1948 از سرزمین خود آوراه نشدند. این فلسطینی ها که نمایندگانی نیز در پارلمان اسرائیل دارند و شناسنامه اسرائیلی نیز دارند به دلیل حمایت از سرزمین شان همیشه مورد حمله و تبعیض رژیم صهیونیستی هستند و همچون شهروندان اسرائیلی به شمار نمی آیند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet