شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/05 16:21:00
سرویس سیاسی
احمدی بیغش به خانه ملت خبر داد:

دولت مصر تا این لحظه با سفر نمایندگان موافقت نکرده است

**مسئول پیگیری سفر نمایندگان به غزه گفت: متاسفانه به رغم تمام پیگیری ها دولت مصر تا این لحظه با سفر چهار نفر از نمایندگان به غزه موافقت نکرده است.

محمود احمدی بیغش نماینده شازند در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه چهار نماینده مجلس آماده سفر به غزه هستند گفت: ما نمایندگان تمام هماهنگی های لازم را انجام دادیم و حتی بلیط هواپیما جهت پرواز به مصر آماده است اما متاسفانه دولت مصر اعلام کرد که تا این لحظه برای سفر نمایندگان ویزا صادر نشده است.

وی افزود: اینجانب در جلسات متعددی که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتم پیگیر این سفر بودم و حتی در جلسه روز گذشته اینجانب با لاریجانی هماهنگی های لازم برای انجام سفر را  به عمل آوردیم  و  لاریجانی نیز به شیخ الاسلام معاون امور بین المللی مجلس تاکید کردند تا با هماهنگی های لازم این سفر انجام شود.

مسئول پیگیری سفر نمایندگاه به غزه با انتقاد از دولت مصر گفت: دولت مصر متاسفانه تاکنون کارشکنی های زیادی انجام داده و حتی از چهار نماینده ای که قصد سفر به غزه را داشتند سوابق کاری درخواست کرد که ما نیز سوابق کاری خود را برای دولت مصر ارسال کردیم اما متاسفانه هنوز ویزایی برای انجام این سفر صادر نشده است.

بیغش با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس همچنان آماده سفر به غزه هستند گفت: ما در حال حاضر هم پیگیر انجام این سفر هستیم اما متاسفانه دولت مصر اعلام کرد که تا این لحظه با انجام سفر موافقت نشده است.

وی تصریح کرد: ملت ایران حامی ملت مظلوم فلسطین به خصوص غزه است و ما چهار نماینده ای که قصد داریم به غزه برویم می خواهیم پیام ملت ایران و همچنین نمایندگان مجلس برای اعلام همدردی با ملت مظلوم فلسطین را به آنان ابلاغ کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما همچنان پیگیر هماهنگی های لازم برای انجام این سفر هستیم گفت: مسئولان وزارت خارجه نیز این موضوع را دنبال می کنند و هر وقت ویزا از طرف دولت مصر صادر شود ما آماده سفر هستیم.

علاوه بر احمدی بیغش، شبیب جویجری نماینده اهواز، پرویز سروری نماینده تهران و عوض حیدرپور نماینده شهرضا چهار نماینده ای هستند که تصمیم دارند از طریق خاک مصر به غزه سفر کنند.

برای انجام این سفر هماهنگی های لازم از طریق وزارت خارج کشورمان انجام شده است و قرار بود این سفر صبح امروز صورت پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet