هدر موبایل
1389/05/05 16:07:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

می‌توانیم ازفرمولهای مختلفی برای تامین سوخت هسته‌ای استفاده کنیم

** سید حسین نقوی حسینی با تاکید بر اینکه اجرای بیانیه تهران یک راه حل مناسب برای تهیه سوخت مورد نیاز راکتور تهران است گفت: می‌توانیم از فرمولهای دیگری نیز برای تامین سوخت هسته‌ای استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت، در مورد اعلام آمادگی ایران برای انجام مذاکرات مجدد برای تامین سوخت رآکتور تهران و حضور برزیل و ترکیه در ترکیب مذاکرات خاطر نشان کرد: بیانیه‌ تهران مبنای خوبی برای مذاکرات مبادله‌ سوخت است که در واقع موفقیتی برای دستگاه سیاست خارجه‌ کشور است.

سید حسین نقوی حسینی افزود: ترکیه و برزیل به تعهد خود بر این بیانیه تاکید دارد و می‌توان از حضور آنها در مذاکرات بهره‌ گرفت، ضمن اینکه ما تنها از یک فرمول تبعیت نمی‌کنیم و می‌توانیم فرمولهای دیگری را طراحی نماییم.

نقوی با یادآوری این نکته که اگر به بیانیه‌ تهران به عنوان یکی از فرمولهای تهیه سوخت نگاه کنیم می‌توان مذاکرات دیگری برای مبادله‌ سوخت را طراحی کرد که هم پاسخ قطعنامه‌ها را بدهد و هم سوخت ما تامین شود، اضافه کرد:عرصه‌ تامین سوخت را یک عرصه‌ تجاری است که می‌توان از فرمولهای مختلف برای تامین منافع حداکثری بهره‌ گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet