هدر موبایل
1389/05/05 10:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یحیی‌زاده:

تحریم‌ها باعث به فعلیت رسیدن ظرفیت بالقوه دانشمندان ایرانی می‌شود

**نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت: تحریم اخیر علیه ایران مانند دیگر تحریم‌ها موجب به فعلیت رسیدن ظرفیت‌های بالقوه دانشمندان ما خواهد شد.

حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه ایران اظهار داشت: طبق معمول و بر اساس آنچه که در طول 30 سال گذشته دیده شد تحریم‌ها علیه کشور در واقع نتیجه ناامیدی استکبار در مقابل با جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: وقتی دشمنان شکست می‌خوردند به دست و پا زدن می‌افتند که این دست و پا زدن به شکل تحریم خود را نشان می‌دهد.

یحیی‌زاده ادامه داد: قطعنامه اخیر تنها برای روحیه دادن به اسرائیل و همپیمانان آن است، چرا که دشمنان هم می‌دانند که قطعنامه‌ها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت، بر این اساس باید گفت که طرح برخی از مسائل تنها برای خوشحال کردن کشورهای استکباری است.

وی تاکید کرد: دشمنان می‌دانند در برابر ایمان و اراده ملت ایران نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و همانطوری که در گذشته طومار شوروی در هم پیچیده شده در آینده طومار آمریکا و اسرائیل در هم پیچیده می‌شود.

یحیی‌زاده در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر کشور گفت: تحریم‌ها نقش بسیار مهمی در گسترش فن آوری و توسعه پیشرفت کشور دارد چرا که هر جا ما با محدویت مواجه شده‌ایم نخبگان ما پیشرفت بیشتری داشته‌اند.

وی ادامه داد: اگر تحریم‌ها نبود امروز ما در زمینه‌های هسته‌ای، فنی، صنعتی و نظامی به خود کفایی نمی‌رسیدیم، در این راستا باید گفت ما هر چه داریم برای این است که در مقابل تحریم‌ها مصمم بودیم و با اراده قوی در مقابل دشمن قدم برداشتیم.

این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد: تحریم اخیر علیه ایران مانند دیگر تحریم‌ها موجب به فعلیت رسیدن ظرفیت‌های بالقوه دانشمندان ما خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet