هدر موبایل
1389/05/05 10:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

مذاکره همزمان باتهدید قابل قبول نیست

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تداوم مذاکرات هسته ای و اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران از سوی اروپا و آمریکا ،معتقد است که ابتدا و پیش از هر گونه مذاکره غرب باید سیاست نخ نما شده چماق و هویج را کنار بگذارد.

علا الدین بروجردی در گفتگو با مهر افزود: هرگونه مذاکره باید برای گذاشتن نقطه پایانی برای رسیدگی به پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت و انتقال آن به  آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین قرار گرفتن در مسیر عادی باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا چنین دور نمایی را در رسیدگی به مسائل مربوط به فناوری هسته ای ایران می بینید گفت: این امر کار ساده ای نیست ولی طرف مانع تراش ما امریکا است که باتوجه به واقعیات امروز جهان به نظر می رسد آمریکایی ها از عقلانیت فاصله گرفته اند و باید با بازگشت به عقلانیت در مسیر حل و فصل پرونده هسته ای و تعامل گام بردارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص مواضع روسیه و چین درباره موضوعات هسته ای ایران گفت: چینی ها و روسها بارها اعلام کرده اند که مخالف برخورد نا معقول با موضوع هسته ای ایران بوده و نظر مثبتی درباره تهدید و تحریم جمهوری اسلامی به واسطه موضوعات هسته ای ایران ندارند .

وی  در ادامه با اشاره به درخواست های مکرر غرب برای مذاکره همزمان با تصویب  تحریم های مکررعلیه ایران گفت: آنها از یک سو قطعنامه تصویب می کنند و از سوی دیگر درخواست مذاکره می کنند و این غیر قابل قبول است .

نماینده مردم بروجرد در مجلس افزود: غربی ها باید صداقت پیشه کنند و رفتار فاقد صداقت آنها در گذشته باعث  دیوار بلند بی اعتمادی میان ملت ایران و آنها شده است.

بروجردی درباره تحریم های جدید علیه ایران نیز گفت: جمهوری اسلامی با این قطعنامه ها و تحریم ها  30 سال است که زندگی می کند و برای ما تازگی ندارد و اثر خاصی نیز بر فعالیت های مختلف کشورمان در عرصه های گوناگون نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet