شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/06 08:33:00
سرویس سیاسی

افزایش فعالیت‌های سیاسی اخوان‌المسلمین مصر برای ورود به انتخابات

**جماعت اخوان‌المسلمین مصر به منظور آمادگی برای ورود به انتخابات پارلمانی که قرار است اواخر ماه آذر برگزار شود، فعالیت‌های سیاسی خود را افزایش داده است.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الجزیره، جماعت اخوان‌المسلمین مصر در حال برگزاری سمینار و مذاکره با دیگر گروه های سیاسی و قومی برای کسب کرسی های بیشتر در انتخابات پارلمانی آینده است.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه ‌بر تقویت آشتی با حزب وفد، این گروه سیاسی در حال جمع‌آوری امضا برای حمایت از "محمد البرادعی" مدیرکل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی ریاست جمهوری مصر است. 

اخیرا نیز رهبر اخوان‌المسلمین روسای احزاب فعال در سیاست مصر، دیدار کرده است.

اخوان‌المسلمین در نخستین انتخابات پارلمانی در سال 1984 نیز با حزب الوفد ائتلاف کرد و توانستند به 36 کرسی در پارلمان دست یابند اما این بار قصد ائتلاف ندارند.

بر اساس بیانیه صادره از سوی اخوان‌المسلمین، بدیع و البدوی بر ضرورت توافق تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی بر سر نقاط مشترک و همکاری برای حل مشکلات مصر تاکید کردند.

به اعتقاد کارشناسان سیاسی، اخوان‌المسلمین و حزب الوفد تصمیم گرفتند وارد انتخابات آینده شوند و در حال حاضر در حال هماهنگی برای توزیع حوزه‌های انتخاباتی جهت دستیابی به بهترین نتیجه در مقابل حزب حاکم هستند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet