ایام محرم 1398
1389/05/05 16:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد نماینده مردم اصفهان در مجلس از تعطیلی کمیسیون تلفیق

**یکی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست جمعی از اعضای کمیسیون تلفیق برای عدم تعطیلی سه هفته ای این کمیسیون ، از وقفه در بررسی برنامه پنجم توسعه انتقاد کرد .

محمد کریم شهرزاد در گفتگو با مهر، درخصوص ادامه روند بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: قرار بود موضوع بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه در کمیسیون تلفیق را در ایام تعطیلات مجلس ادامه دهیم اما با آن موافقت نشد.

وی که خود یکی از امضاء کنندگان پیشنهاد تشکیل کمیسیون تلفیق در ایام تعطیلات مجلس بوده است، گفت: حتی قرار شد در مشهد مقدس کمیسیون تلفیق را برای بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه تشکیل دهیم که این مهم هم بنا به دلائلی محقق نشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اراده اکثریت اعضای کمیسیون تلفیق بر این بود که تا قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه کشور در این کمیسیون به اتمام برسد، گفت: اگر همین الان هم ما را احضار کنند حاضریم که از شهرستان به تهران بیائیم تا کار بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه را به اتمام برسانیم.

گفتنی است ، مجلس شورای اسلامی در حال حاضر به مدت سه هفته تا 22 مردادماه تعطیل است و کمیسیون تلفیق بررسی برنامه پنجم با 51 عضو نیز بر این اساس تا این تاریخ تعطیل است .

پیش از این محمد رضا باهنر رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه پنجم توسعه عنوان کرده بود که این کمیسیون از روز 22 مرداد بررسی‌های خود را در مورد برنامه پنجم از سر می‌گیرد و تا پنجم یا ششم شهریور کار بررسی این لایحه را به اتمام خواهد رساند. تاکنون حدود دو سوم برنامه پنجم در کمیسیون تلفیق بررسی شده است .

کمیسیون تلفیق 3 هفته کاری برای بررسی برنامه پنجم مهلت دارد که این مدت سه هفته دیگر نیز قابل تمدید است . کمیسیون تلفیق برنامه پنجم تاکنون 4 هفته کاری تشکیل جلسه داده است .

برنامه پنجم توسعه باید سال گذشته تصویب و از آغاز امسال اجرا می شد اما به دلیل تاخیر دولت در ارائه لایحه آن ، مدت اجرای برنامه چهارم تمدید   و بررسی برنامه پنجم به سال جاری موکول شد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet