خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1389/05/06 07:45:00
سرویس سیاسی

نمایندگان عراقی ماهانه معادل 10 میلیون تومان حقوق می‌گیرند

**نمایندگان پارلمان عراق، ماهانه ۱۰هزار دلار (حدود ۱۰میلیون تومان) حقوق می‌گیرند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الدار عراق، برخی از اعضای پارلمان عراق اعلام کردند برای هر یک از نمایندگان مبلغ 10 هزار دلار (بیش از 10 میلیون تومان) حقوق ماهانه در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان علاوه بر این حقوق ماهانه از چند محافظ امنیتی و هزار دلار برای خرید اتومبیل نیز خواهند داشت.

از سوی دیگر برخی نمایندگان اعلام کردند تاکنون هیچ کدام از حقوق و امتیازات خود را دریافت نکردند و تهدید کردند در صورتی که این حقوق و امتیازات را دریافت نکنند در جلسات بعدی پارلمان شرکت نخواهند کرد.

"جواد الحسناوی" نماینده عضو جنبش صدر در پارلمان عراق گفت: پارلمان سابق از امتیازات و حقوق بیشتری نسبت به پارلمان فعلی برخوردار بود و از سوی دیگر منازلی که برای ما اختصاص یافته بود به نمایندگان سابق فروخته شدند که دولت "نوری مالکی" با این اقدام ماده 127 قانون اساسی عراق  که در مورد حقوق و امتیازات قانونی نمایندگان می باشد را نقض کرد.

"کاظم شمری" یکی دیگر از نمایندگان اظهار داشت: تاکنون حقوق و امتیازات خود را دریافت نکردیم و آن به دلیل این است که  با توجه به عدم وجود هیات رئیسه پارلمان رئیس امور مالی پارلمان نیز نمی تواند بودجه پارلمان را صرف کند.

شمری افزود: درست است که نمایندگان برخی اوقات برای بررسی بحران تشکیل دولت جدید در پارلمان حضور پیدا می کنند ولی هنوز کار رسمی خود را آغاز نکرده اند و نباید تا شروع رسمی پارلمان انتظار دریافت حقوق و مزایا را داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet