هدر موبایل
1389/05/05 16:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی درگفت‌وگوباایسنا:

طرح تریبونی اختلافات، نشانه مخدوش بودن حسن نیت‌هاست

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی طرح تریبونی اختلافات بین دولت و مجلس را نشانه مخدوش بودن حسن نیت‌ها در این زمینه دانست و گفت: هرکس که در مطرح کردن اختلافات از طریق رسانه‌ها و تریبون‌ها آغازکننده باشد حسن نیتش زیر سوال می‌رود، چرا که امکان طرح و حل اختلافات از طریق مراجع ذیربط وجود دارد.

حجت‌الاسلام موسی قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعتقاد به این‌که اختلافات بین دولت و مجلس اختلاف نظر در شیوه اداره کشوراست، گفت: این اختلاف نظرها در شیوه اداره کشورمطمئنا همراه با حسن نیت است، از این رو بنده طرحی تریبونی و رسانه‌ای این موارد را مصلحت نمی‌دانم، چرا که اگر هدف از طرح اختلافات داشتن حسن نیت برای حل آن باشد باید آن را از طریق مراجع ذیربط دنبال کرد، و دلیلی برای طرح رسانه‌ای آن نیست.

وی درادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه خاطرنشان کرد: ایشان تاکید کردند که طرح مطالبی که در جامعه منجر به ایجاد اختلاف می‌شود جایز نیست و حتی هرمطلب درستی را هم نباید در جامعه مطرح کرد، ازاین رو نه تنها طرح تریبونی اختلافات نشانه مخدوش بودن حسن نیت فرد مطرح کننده آن است، بلکه نمی‌توان از آن دفاع کرد چرا که جایگاه بیان اختلافات از طریق شیخوخیت ومراجع قانونی است.

جانشین معاونت تنقیح قوانین مجلس با اشاره به این‌که در قانون اساسی موارد حل اختلافات پیش‌بینی شده است، اذعان کرد: این پیش‌بینی‌ها به گونه‌ای است که حتی اگر شورای نگهبان به عنوان مرجعی حساس ظرف ده روز نظرش را در مورد قوانین مصوب مجلس ابلاغ نکند قانون معطل نشده و آن مورد در قالب مصوبه‌ای ابلاغ می‌شود.

قربانی با یادآوری این‌که هم‌چنین در قانون اساسی علاوه بر شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نیز در رابطه با موارد اختلاف نظر بین دولت و مجلس پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: دولت اگر اشکالی و یا ایرادی بر اجرای قانون دارد باید با ارائه طرح و لایحه‌ای ایرادات خود را از طریق مرجع قانون‌گذاری مطرح کند، لذا این روند که دولت تنها در رسانه‌ها مطرح کند نمی‌تواند قانونی را اجرا کند درست نیست، چرا که در این صورت جایگاه مجلس مخدوش می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پایان گفت: مطمئنا اگر هر فرد و دستگاهی به حقوق قانونی‌اش قانع باشد دیگر این‌گونه حرف‌ها پیش نمی‌آید و همه اختلافات در مجامع رسمی و غیررسمی برطرف می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet