هدر موبایل
1389/05/06 09:54:00
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون اصل 90:

نمایندگان از ابلاغ قانون کمک به مترو دفاع می‌کنند

**سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی معتقد است ابلاغ بودجه مترو از سوی رئیس مجلس طبق قانون و با استفاده از حق قانونی صورت گرفته و تعلل در اجرای آن غیر قانونی و به ضرر مردم است.

"حسین اسلامی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت ابلاغ قانون بودجه مترو از سوی رئیس مجلس را حق قانونی مجلس دانست و گفت: ترافیک در تهران به جان مردم آسیب می رساند و موجب افزایش مرگ و میر در تهران شده است و ما به عنوان نمایندگان مردم نمی توانیم بیشتر از این نسبت به این مسئله بی تفاوت باشیم و اجازه دهیم جان مردم فدای اختلافات و بازی های سیاسی  شود.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ورود لاریجانی به عنوان رئیس مجلس به این مسئله یکی از میمون ترین تصمیماتی بوده است که رئیس مجلس گرفته و ما نمایندگان با اکثریت آراء از آن دفاع خواهیم کرد.

وی افزود: رییس مجلس به خوبی فضای حاکم بر مجلس را می شناسد و از نگرانی های نمایندگان آگاه است و بر همین اساس هم دستور به ابلاغ بودجه مترو داد.

اسلامی یاد آور شد: مسئله مترو از دوره هفتم مجلس اندر خم کشمکش های سیاسی بوده است و در این میان فقط مردم تلف شده اند و رئیس مجلس و نمایندگان  نگران جان مردم هستند.

نماینده مردم ساوه در خصوص ضمانت اجرایی این طرح تاکید کرد: طرحی که در مجلس پس از بررسی های کارشناسی تصویب می شود و به تائید شورای نگهبان می رسد از سوی دولت لازم اجرا است.

وی تصریح کرد: قطعا رای بالای نمایندگان به این طرح ضامن اجرای آن خواهد بود ضمن اینکه مجلس باید از قدرت نظارتی خود برای اجرای مصوبات استفاده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet