شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/06 10:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

پارلمان‌ و گروه‌های دوستی در مذاکرات مبادله سوخت وارد شوند

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، وارد شدن پارلمان‌ و گروه‌های دوستی درروند مذاکرات مبادله سوخت راکتور تهران و تنش زدایی در این زمینه را خواستار شد.

"محمدکریم عابدی" نماینده فردوس، طبس و سرایان در گفت‌وگو با ایسنا، درارزیابی‌اش از آمادگی مجدد جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات تبادل سوخت مورد نیازرآکتور تهران خاطرنشان کرد: در طی 9 ماه گذشته سه اتفاق روی داد که باعث شد آمریکا از صحنه کیش و مات شود که این اتفاقات شامل بحث درخواست 1+5 برای مبادله 1200 کیلوگرم اورانیوم 3.5 درصد غنی شده با اورانیوم20 درصد غنی شده، برگزاری کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای در تهران و نیز برگزاری اجلاس سه جانبه تهران، ترکیه، برزیل و صدور بیانیه تهران است.

وی یادآور شد که پس از این جریانات و صدور بیانیه تهران، رژیم صهیونیستی نسبت به این مساله موضع منفی گرفت که با لابی‌های آنها نظر اروپا و آمریکا نیز تغییر کرد و آنها هم نهایتا با رسوایی قطعنامه 1929را صادر کردند.

عابدی با تاکید بر رعایت احترام متقابل در جریان مذاکرات بین‌المللی و دیپلماتیک خاطرنشان کرد: در گذشته رفتن به پای مذاکرات 1+5 خلاف عرف بین‌الملل بود، چرا که ما در حین مذاکرات باید پنج کشور دیگر را به انتخاب خودمان به این مذاکرات دعوت می‌کردیم و این بار نیز با توجه به از سرگیری مذاکرات برای تامین سوخت باید این قواعد رعایت شود و بهتر است گروه‌های دوستی و پارلمان‌های کشورها فضا را در این زمینه تلطیف کنند.

به گفته عابدی، باید تنش‌های بین‌المللی به سمت تلطیف شدن پیش بروند، چرا که ادامه این تنش‌ها به نفع جامعه بین‌الملل و دنیا نیست و باعث به خطر افتادن صلح جهانی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet