ایام محرم 1398
1389/05/06 10:27:00
سرویس سیاسی
آلیا :

در بحث پیشرفت های علمی جلوتر از سند چشم انداز هستیم

**نماینده مردم تهران قدم های برداشته شده در راستای تحقق سند چشم انداز ۲۰ ساله را موفق ارزیابی کرد و یادآور شد : در بعضی مواردمثل پیشرفتهای علمی حتی جلوتر از سند چشم انداز هستیم و و در بعضی موارد هم نیازمند اصلاح و بازنگری برای تحقق اهداف پیش بینی شده ایم .

فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت اظهار داشت : سند چشم انداز 20 ساله دارای  چندین محور اساسی است که در قالب بر نامه 5 ساله و برنامه ها و قوانین بودجه سالانه خرد شده و عملیاتی می شود .

 نماینده مردم تهران ،ری، شمیرانات و اسلام شهر افزود :گام نخست در تحقق سند چشم انداز با اجرای برنامه چهارم توسعه برداشته شده  و می توان گفت تا حد زیادی هم  موفق عمل کرده ایم .  با شروع و اجرای برنامه پنجم توسعه  وارد مرحله دوم تحقق سند چشم انداز 20ساله می شویم و باید تمامی تلاش خود را در راستای اجرای هرچه بهتر و موفق تر این برنامه بگذاریم .

نماینده مردم تهران قدم های برداشته شده  در راستای تحقق  سند چشم انداز 20 ساله را موفق ارزیابی کرد و یادآور شد : در بعضی مواردمثل پیشرفتهای علمی حتی جلوتر از سند چشم انداز هستیم و و در بعضی موارد هم نیازمند اصلاح و بازنگری مجدد برای اجرای اهداف پیش بینی شده ایم .

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد : براساس سند چشم انداز باید در افق 1404 به لحاظ علمی  قدرت اول خاورمیانه می شدیم در حالیکه در حال حاضر به چنین جایگاهی دست یافته ایم .

آلیا به پیشرفت های کشورمان در مساله فناوری هسته ای اشاره کرد و اظهار داشت : در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای بسیار موفق عمل کردیم و توانستیم با وجود مشکلاتی که دشمنان بر سر راه ما قرار دادند  تا حد زیادی به اهداف تعیین شده  دست یابیم .

عضو فراکسیون زنان مجلس  افزود : در بحث های مربوط به زنان هم با توجه به اینکه سیاست های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری بر استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان تاکید داشت ،برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های خوبی برای تحقق نظر مقام معظم رهبری صورت گرفته است .

نماینده مردم تهران به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه امنیت اشاره کرد وتصریح کرد : در 5 سال گذشته در بحث امنیت داخلی و خارجی ،انسداد مرزها و گسترش روابط بین المللی با کشورهای دوست اقدامات شایان توجهی صورت گرفته و توانسته ایم جایگاه ایران در حوزه بین الملل را بهبود ببخشیم .

وی افزود : در بودجه سالانه که یک پنجم برنامه 5 ساله و بخشی از سند چشم اندار 20 ساله است مجلس بودجه های خوب و قابل توجهی را برای بهبود امنیت مرزها و مقابله با تهدیدات تروریستی اختصاص داده است .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد : نیروهای امنیتی و انتظامی هم در این زمینه خوب عملکرده اند و برخی اقدامات تروریستی صورت گرفته نباید مبنایی برای زیر سوال بردن زحمات و تلاش های این افراد باشد .

آلیا گفت : بخش دیگری از سند چشم انداز به محرومیت زدایی تاکید دارد که دولت و مجلس تلاش کرده اند با اجرای طرحهای اقتصادی از جمله هدفمند کردن یارانه ها گام های موثری در این راستا بردارند .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet