ایام محرم 1398
1389/05/06 11:10:00
سرویس سیاسی
نماینده اهواز تاکیدکرد:

کمی کردن شاخص‌ها در برنامه پنجم ،راهکار تحقق اهداف سند چشم‌انداز

**نماینده اهواز درمجلس شورای اسلامی خواستار کمی کردن شاخص‌ها در برنامه پنجم توسعه برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز توسعه شد.

«شبیب جویجری» در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به روند اجرایی سند چشم‌انداز توسعه درطی 5 سال گذشته اصل این موضوع را برای پیشرفت همه‌جانبه کشور موثر دانست و گفت: باتوجه به اینکه اجرای این سند از سال 84 با آغاز برنامه چهارم توسعه شروع شده تاکنون اقداماتی برای اجرای این سند انجام شده است که تا حدود زیادی موثر بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به انتقاداتی که از روند اجرای برنامه چهارم توسعه در مجلس مطرح می‌شود، تصریح کرد: هرچند حرف و حدیث‌هایی مبنی بر عدم اجرای برنامه مطرح است و تذکراتی در این‌خصوص در مجلس به دولت ارائه شده اما من سعی می‌کنم قسمت پرلیوان را ببینم.

وی با بیان اینکه تحقق 100 درصدی در هر برنامه‌ای خیلی خوب و مناسب است، خاطرنشان کرد: اگر  بتوانیم  اهداف برنامه‌ توسعه را به خوبی محقق کنیم ، قدم بسیار مهمی برای تحقق سند چشم‌انداز برداشته‌ایم.

جویجری در ادامه ضمن تشکر از تلاش‌های مسئولان برای عملیاتی نمودن برنامه چهارم توسعه، تصریح کرد: باتوجه به اجرای یک برنامه 5 ساله در راستای سند چشم‌انداز، باید در تدوین برنامه پنجم توسعه تلاش نمائیم که با پیگیری اهداف عملیاتی و ملموس به 100 درصد از اهداف خود دست‌ یابیم تا درافق 1404 این نگرانی وجود نداشته باشد که بعضی از اهداف محقق نشده است.

نماینده اهواز با اشاره به تلاش‌هایی که تاکنون برای اجرای سند چشم‌انداز توسعه در کشور شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی انجام شده ولی کاستی‌هایی هم در این زمینه وجود دارد که باید بررسی شده و در تدوین برنامه پنجم توسعه به آنها توجه شود تا به اهداف مورد نظر دست‌یابیم.

عضوکمیسیون امنیت ملی در ادامه برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز به ارائه راهکارهایی پرداخت و گفت: باتوجه به تاکید مجلس مبنی برکمی کردن شاخص‌ها در برنامه پنجم توسعه باید متناسب با ظرفیت و امکانات کشور در این زمینه عمل شود تا پایه محکمی برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز فراهم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet