ایام محرم 1398
1389/05/06 11:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شیراز:

برنامه‌های اوقات فراغت در کشور فاقد یک چشم‌انداز بلند مدت و هدفمند است

**نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در کشور فاقد یک چشم‌انداز بلند مدت و هدفمند است و تنها در فصل تابستان به برنامه‌های اوقات فراغت پرداخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، سید احمدرضا دستغیب(سیدعلی اصغر) افزود: نخستین مسئول در ‌زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت، سازمان ملی جوانان است که بر اساس مقررات موظف است قبل از آغاز به کار فعالیت‌های اوقات فراغت، ستادهای مرتبط در این زمینه را تشکیل دهد.

این نماینده مجلس اظهار کرد :این ستادها به وسیله دستگاه‌های مختلف، مدیریت امور جوانان را بر عهده گرفته و خدماتی را در‌خصوص اوقات فراغت به جوانان ارائه می‌کنند و سازمان ملی جوانان وظیفه نظارت بر آنها را عهده‌دار است.

نماینده شیراز با بیان اینکه ستاد غنی سازی اوقات فراغت در شهرستان‌ها به ریاست استاندار ایجاد می‌شود،‌ عنوان کرد: این ستاد باید در تمام طول سال اوقات فراغت جوانان را ساماندهی کند.

وی ادامه‌داد :با اجرای یک تدبیر هنرمندانه در زمینه برنامه‌های اوقات فراغت می‌توان باعث افزایش مهارت‌ و کارایی جوانان در عرصه‌های مختلف شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش موفق کانون‌های فرهنگی بسیج در اجرای برنامه‌های اوقات فراغت گفت :هم اکنون کانون‌های فرهنگی بسیج با محوریت مساجد بار اصلی اوقات فراغت را عهده‌دار هستند و بیشترین خدمات را در بحث اوقات فراغت به جوانان ارائه می‌کنند.

وی افزود: باید به تقویت برنامه‌های اوقات فراغت با محوریت مساجد پرداخت این امر موجب احترام‌ به سنت‌ها شده و با آرمان‌های انقلاب مطابقت دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس، در بخشی از سخنان خود کشور را سرشار از ظرفیت‌ و امکانات دانست و اظهار‌ داشت: با وجود تمام این امکانات هنوز دستگاه‌های اجرایی هماهنگی لازم را برای استفاده از این ظرفیت‌ها ندارند.

دستغیب ایجاد یک بانک اطلاعاتی برای استفاده از ظرفیت‌های بخش دولتی در خصوص خدمات رسانی به جوانان را ضروری دانست و ادامه‌ داد :تا زمانی که این بانک تشکیل نشود، امکان استفاده از تمام ظرفیت‌ها ممکن نخواهد شد.

وی با بیان این‌که امکانات دولتی برای پر‌کردن اوقات فراغت جوانان مورد بهره‌برداری مناسب قرار نمی‌گیرند، اضافه ‌کرد :در بخش دولتی علی‌رغم وجود امکانات زیاد بهره‌برداری مناسبی از آنها نمی‌شود و اطلاعات لازم را در اختیار سازمان ملی جوانان قرار نمی‌دهند.

این نماینده مجلس با اشاره به عدم آزادسازی امکانات دولتی به نفع جوان به ‌خصوص در فصل تابستان، عنوان کرد :‌امکانات خوبی در شرکت‌های دولتی وجود دارد که با قرار دادن آنها در اختیار جوانان می‌توان اوقات فراغت آنها را به نحو مناسبی پر کرد.

دستغیب با بیان این‌که برنامه‌های اوقات فراغت در کشور باید تخصصی، بومی و متناسب با نیاز جوانان باشد، ‌تصریح کرد :نمی‌توان یک الگوی واحد اوقات فراغت را برای کل کشور اجرا کرد و باید تلاش کرد با توجه به ظرفیت‌های موجود در نقاط مختلف کشور، برای اوقات فراغت جوانان برنامه‌ریزی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet