خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/06 12:10:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی پیشنهاد داد:

ایجاد کرسی های هم اندایشی برای افزایش ظرفیت نقدپذیری در کشور

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای افزایش ظرفیت نقد پذیری در جامعه خواستارایجاد کرسی های هم اندایشی در این زمینه شد.

حسین ابراهیمی نماینده بیرجند و درمیان در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اینکه مسئله نقدپذیری در جامعه موضوع ارزشمندی است، تصریح کرد:از امامان معصوم داریم که تاکید فرموده اند؛ عیب من را به من هدیه کنید.

وی با اظهاراینکه عیب افراد را به افراد متذکر شدن از سر خیرخواهی خیلی موثراست به نقل قولی ازاهل بیت(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: از امامان معصوم روایت داریم، برادر خود را یاری کن چه ظالم باشد و چه مظلوم .

وی در توضیح اینکه چرا باید ظالم را هم یاری و نقد کرد، گفت: چون ظالم را با نقد کردن می توان کمک رساند تا به مسیر غلط خود ادامه ندهد.

ابراهیمی با تاکید براینکه نقد کردن یک مبنای دینی بسیارارزشمندی دارد، تصریح کرد: منتهی این نقد باید برای اصلاح صورت گیرد نه تخریب؛ چرا که از هر فردی ممکن است غفلتی سربزند که با نقد به موقع  می توان آن فرد را از غفلت انجام داده آگاه کرد.

نماینده بیرجند درعین حال نقد پذیر کردن جامعه را کار دشواری دانست و پیشنهاد کرد: برای نقد پذیر کردن جامعه، کرسی های هم اندیشی در کشور شکل گرفته و تلاش شود با تشکیل محافلی به نقد مسائل مختلف پرداخته و در نهایت نتایج آن محافل جمع بندی شده و اعلام شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت نقدپذیری در کشور، خاطرنشان ساخت: باید جامعه به سمتی برود که همه حرف ها شنیده شده و بهترین ها انتخاب شود تا هرکس حرف خودش را بزند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه اگر جامعه نقد پذیر شد، آن جامعه به سوی اصلاح و پیشرفت حرکت خواهد کرد، افزود: در این صورت اشکالات جامعه و افراد برطرف شده و همه حرف ها شنیده شده و جامعه سالم خواهد ماند.

وی درپایان برای تحقق جامعه نقدپذیر در کشور خواستار عصبانی نشدن افراد از نقدهای مطرح شد و افزود: با رعایت همه موارد عنوان شده می توان جامعه نقدپذیر داشت و از این راه به رشد و توسعه  در کشور کمک رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet