حلول ماه ربیع الاول
1389/05/06 12:22:00
سرویس اقتصادی
گرانمایه‌پور:

تبدیل حساب ذخیره ارزی پرداخت بودجه مترو رالغو نمی‌کند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بودجه کمک به توسعه مترو مصوبه سال ۸۸ است، اظهار داشت: مصوبه مجلس در خصوص مترو پیش از تبدیل حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی است و قانون عطف به ماسبق نمی‌شود.

"اصغر گرانمایه‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعتبار بودجه 2 میلیارد دلاری توسعه قطار شهری به قوت خود باقی است، تصریح کرد: تغییر حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه در سال جدید و پس از تصویب در برنامه پنجم توسعه صورت خواهد گرفت، در نتیجه دولت موظف به اجرای قانون مذکور است.

وی ادامه داد: اگر برای مسئولان اجرایی ابهامی در این زمینه وجود دارد باید از مراجع قانون سوال کنند تا تاخیری در اجرای قوانین به وجود نیاید.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حساب ذخیره ارزی یکی از لوایح برنامه سوم و چهارم توسعه است، تصریح کرد: حساب ذخیره ارزی از مصوبات برنامه سوم و چهارم توسعه است و به طور متناوب پر و خالی می‌شود.

گرانمایه‌پور افزود: این حساب ورودیه اولیه نداشته است که دولت به دلیل خالی بودن این حساب از پرداخت 2 میلیارد دلار توسعه ناوگان قطار شهری سر باز زند.

وی تصریح کرد: حساب ذخیره ارزی از مازاد درآمد نفت پر می‌شود و با باز پرداختی وامی که به بخش خصوص می‌دهد دایم در حال پر و خالی شدن است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: بنابراین دولت نمی‌تواند مدعی شود این حساب موجودی ندارد و نمی‌تواند از اجرای قانون فرار کند.

وی با بیان اینکه مترو و حمل و نقل عمومی مهم‌ترین مشکل مردم کشور است، اظهار داشت: مسئولان که در دل عشق به مردم و در سر فکر خدمت به مملکت را دارند باید با جدیت بیشتری در ارتباط با حل مشکلات حمل و نقل عمومی، تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی اقدام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet