هدر موبایل
1389/05/06 12:23:00
سرویس سیاسی

دولت افغانستان، تلویزیون خصوصی نماینده پارلمان را تعطیل کرد

**دولت افغانستان تلویزیون خصوصی یکی از نمایندگان ولسی جرگه را به خاطر آنچه خطر شدید برای حاکمیت دولت عنوان کرده بود، تعطیل کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه اطلاع رسانی افغانستان، دولت این کشور، شبکه تلویزیونی خصوصی "امروز" را که متعلق به یکی از نمایندگان پارلمان این کشور بود، تعطیل کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: "نجیب الله کابلی"، رئیس تلویزیون "امروز" و نماینده مردم کابل در پارلمان افغانستان، به تصمیم شورای وزیران اعتراض کرده و آن را عملی مغایر قانون اساسی این کشور خوانده است.  

در اعلامیه ریاست جمهور آمده است که ادامه کار تلویزیون "امروز"، خطر شدید به حاکمیت دولت وارد می کند و به وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان دستور داده شده تا در قطع فعالیت این تلویزیون اقدام فوری کند.

پخش برنامه های این تلویزیون متعلق به نماینده ولسی جرگه، بیست و چهار ساعت پس از انتشار این اعلامیه، متوقف شد.

شورای وزیران افغانستان، علاوه بر تلویزیون "امروز"، پخش دو برنامه جداگانه از دو تلویزیون خصوصی دیگر افغانستان را نیز ممنوع اعلام کرده است.

محتوای برنامه های تلویزیون های خصوصی افغانستان بارها مورد انتقاد حکومت این کشور بوده است.

افغانستان هم اکنون دارای بیش از پنجاه شبکه تلویزیونی خصوصی و یک شبکه سرتاسری دولتی است.

تعدادی از تلویزیون‌های افغانستان نیز برای پیشبرد اهداف سیاسی از سوی برخی از سیاست‌مداران افغان تاسیس شده‌اند. این تلویزیون‌های خصوصی در افغانستان مهمترین منتقدان حکومت افغانستان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet