شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/06 14:09:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

از اهداف چشم انداز بیست ساله عقب هستیم

**بگلریان گفت: دولت از جهت افزایش بهره وری و توسعه صنایع و فناوریهایی که به فعالیتهای بازاری بیشتری منجرمی شود دستاوردهای روشنی در سند چشم انداز بیست ساله نداشته است.

"روبرت بیگلریان" نماینده اقلیت دینی مسیحیان ارامنه جنوب ایران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص میزان تحقق چشم انداز بیست ساله تا به حال به خبرنگار خانه ملت گفت: بر اساس اطلاعات و آماری که مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و یا مراکز آماری دیگر ارائه دادند که برخی از ارگانهای دولتی نیز ایراداتی را بر آنها وارد می دانند، مطابق برنامه پیشرفت نداشته ایم.

وی ادامه داد: نگاه کلی نشان دهنده این امر می باشد که درصد موفقیت ما در راستای تحقق اهداف چشم انداز بیست ساله بالا نبوده است.

بگلریان افزود: دولت از جهت تلاش هایی که در بحث عمران  به خصوص در مناطق محروم انجام داده است به موفقیتهایی نائل شده اما از جهت افزایش بهره وری و توسعه صنایع و فناوریهایی که به فعالیتهای بازاری بیشتری منجرب می شود دستاوردهای روشنی نداشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع سنگین و صنایع وزارت دفاع و به خصوص صنایع مربوط به انرژی هسته ای موفقیتهای بسیار چشم گیری داشتیم.

بگلریان تصریح کرد: با توجه به آمار و اطلاعات موجود، برنامه چهارم توسعه نیز به بخشی از اهداف خود نائل نشده است و در همین راستا کمیسیون تلفیق در جمع بندی و انتظام بخشی روند تداوم برنامه در اتصال برنامه چهارم به برنامه پنجم دچار مشکلات عدیده ای شده است.

نماینده اقلیت دینی مسیحیان ارامنه جنوب ایران یادآور شد: در حال حاضر با چند چالش روبه رو هستیم که یکی اندازه دسترسی به برنامه چهارم و دیگری چگونگی انسجام و تداوم و اتصال برنامه چهارم به پیشنهادهای برنامه پنجم که در کنار این دو مورد حصول و اهداف سند چشم انداز بیست ساله نیز است.

بگلریان متذکر شد: با نگاهی کلی به این سه گانه میزان دسترسی به اهداف چشم انداز که باید 20 درصد آن در برنامه چهارم توسعه انجام می گرفت، مشخص می شود که نشانگر عقب بودن ما از سند چشم انداز است.

وی در خاتمه اذعان داشت: البته دولت معتقد است که باید بر نامه هایی که به صورت لایحه تقدیم مجلس می کند بدون تغییر تصویب گرددتا اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet