شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/06 14:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

تحریم‌ها نمی تواند جلوی متخصصان ایرانی را بگیرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تحریم ها نمی تواند جلوی متخصصان و دانشمندان ایرانی را بگیرد و تنها عزم آنان را جدی تر می کند.

"پرویز سروری" در گفت وگو با ایرنا با اشاره به افتتاح دو طرح پتروشیمی پردیس 2 و مروارید توسط رییس جمهوری در عسلویه اظهار داشت که تحریم ها نمی تواند مانع ایران شود، افتتاح پروژه های بزرگ و جدید فرصت های جدیدی را از دست اروپاییان خارج می کند و به دانشمندان ایرانی این فرصت را می دهد که اقدامات نویی را انجام دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد که افتتاح این دو طرح نشان دهنده هوش و استعداد بالای دانشمندان و متخصصان ایرانی است و به دشمنان هشدار می دهد که بدانند با این تحریم ها ایرانیان قوی تر از گذشته می شوند.

وی تحریم های صورت گرفته از سوی اتحادیه اروپا را ناشی از فشارهای آمریکا دانست و گفت: اتحادیه اروپا به نوعی بازیکن دسته چندم تیم آمریکایی است و مربی آمریکایی است که آنان را هدایت می کند و در جهت منافع خود آنان را سوق می دهد.

به گفته وی، امروز منافع اروپایی ها، بی جهت به منافع آمریکا گره خورده است و آمریکایی ها با سقوط خود اروپایی ها را به عمق سقوط می کشانند.

سروری با بیان این که همراهی اروپایی ها با آمریکا نشان دهنده زیر دست بودن آنان است بیان کرد که اروپا باید خود را از چنین وضعیتی خارج کند زیرا اگر بخواهد با این روند ادامه دهد ایران مجبور است اقدام واکنشی انجام دهد و این می تواند برای اروپایی ها هزینه آور باشد.

به گفته سروری، امروز بحران اقتصادی مانند سیلی، طومار اروپاییان را به هم ریخته است و آنان را در بازی باخت- باخت قرار داده است ولی باید مراقب باشند که منافع خود را با این اقداماتشان از دست ندهند.

وی با بیان این که تحریم ها تنها عزم ایران را جزم می کند گفت: در این سال ها شاهد بودیم که هر تحریمی می تواند بنیان های اقتصای و سیاسی کشور را تقویت کند و باعث می شود در بخش هایی که به خودکفایی نرسیده ایم به خودکفایی دست یابیم.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد که ایران در این سال ها نشان داده تنها با کشورهایی که منافع مشترک را در نظر گیرند ارتباط برقرار می کند.

وی با تاکید بر این که هیچ تحریمی نمی تواند مانع پیشرفت ایران شود گفت: تحریم ها راه پیشرفت را برای دانشمنان ایرانی باز می کند.

رییس جمهوری صبح امروز در عسلویه خطاب به قدرت های زورگو گفت: با تحریم نمی توانید جلو حرکت ملت ایران را بگیرید چرا که ایرانیان نشان داده اند برای مقابله با تحریم های دشمن، هوشیار و بیدارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet