خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/06 14:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

آژانس انرژی اتمی همواره در جریان کامل فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده است

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران همواره در چارچوب قانون و NPT صورت گرفته است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز همواره در جریان فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان بوده است.

محمد کرمی‌راد نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با به پاسخ ایران به گروه وین اشاره کرد و در بیان تحلیلی از این پاسخ اظهار داشت: پاسخ جمهوری اسلامی ایران همواره روشن است.

وی افزود: آنچه که تاکنون در فرآیند غنی‌سازی اورانیوم انجام شده در چارچوب قانون و NPT صورت گرفته است که آژانس انرژی اتمی نیز کاملاً در جریان فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان بوده است اما در مدتی که تاکنون گذشته، ایران جلسات متعدد و مذاکرات بسیاری را با گروه 1+5 داشته که به همه سؤالات و ابهامات آژانس نیز پاسخ داده شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با یادآوری اینکه آژانس انرژی اتمی نیز همواره در گزارشات خود بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تأکید کرده است، عنوان کرد: اما لابی صهیونیست‌ها در آمریکا، موجب سیاسی شدن این موضوع شد که دلیل آن نیز مشخص است.

کرمی‌راد بر همین اساس تأکید کرد: به هر حال در مذاکرات دور جدید، با توجه به رویکرد و شرایط جدید ایران که از سوی رئیس‌جمهور اعلام شد، مباحثی قرار است صورت گیرد؛ هم‌اکنون همه مسائل روشن است از این رو با توجه به شرایط ایران اگر کارشکنی‌هایی از سوی غربی‌ها صورت گیرد، روشن می‌شود.

وی در ادامه به لغو حکم حبس خانگی دمیرچی‌لو و معصومی‌نژاد از سوی دولت ایتالیا اشاره کرد و متذکر شد: امیدوارم همانطور که مسئولان ذی‌ربط حکم حبس خانگی این دو فرد را لغو کردند، به این واقعیت نیز رسیده باشند که خارج از چارچوب قوانین و عرف بین‌الملل عمل نکنند لذا امیدوارم با رایزنی‌های خوب و تلاش‌هایی که وزارت امور خارجه در این زمینه انجام داده است، به زودی شاهد بازگشت این دو فرد به آغوش خانواده‌هایشان باشیم.

کرمی‌راد در خاتمه گفت: اقدام دولت ایتالیا به لغو حکم حبس خانگی این دو نفر ناشی از فعالیت‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی وزارت امور خارجه کشورمان در این زمینه بود که ما تشکر می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet