روز مجلس
1389/05/06 14:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون تعاون مجلس:

برای حل مشکل اشتغال کشور باید تعاونی ها تقویت شوند

**عضو فراکسیون تعاون مجلس معتقد است در حال حاضر شاهد برخی دخالت ها از سوی مسئولین دولتی در حوزه کارتعاونی ها هستیم که باید رفع شود.

به گزارش ایسنا، جهانبخش امینی در همایش «هر روستا، یک تعاونی» که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: به علت این که امکانات در روستاها محدود است و زیر ساخت های مناسبی در روستاها شکل نگرفته، شاهد مهاجرت از روستاها به شهرها هستیم که همین مهاجرت‌ها باعث ایجاد مشکلاتی در شهرها شده است.

امینی افزود: اگر روستاییان را تشویق به ماندن در روستاها کمک کنیم، قطعا شاهد بسیاری از مشکلات امروز شهرها نخواهیم بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تشکیل تعاونی ها در روستاها با عضویت روستائیان و حمایت از این تعاونی ها را راهکار مناسبی در این راستا عنوان کرد.

امینی در ادامه با بیان این‌که ذهنیت خوبی نسبت به تعاونی ها بین مردم وجود ندارد، گفت: ابتدای انقلاب شاهد شکل گیری غیرکارشناسی تعاونی ها در سطح کشور بودیم که با شکست مواجه شدند و همین باعث ایجاد این ذهنیت منفی نسبت به تعاونی ها شده است. همچنین عملکرد نامناسب برخی تعاونی های مسکن و مصرف ادارات در شکل گیری این ذهنیت بی تاثیر نبوده است.

وی گفت:امروزه این واقعیت را باید بپذیریم که برای حل مشکل اشتغال در کشور باید تعاونی ها تقویت شوند و به سهم 25 درصدی تعیین شده از اقتصاد کشور برسند.

این نماینده مجلس همچنین با انتقاد از برخی دخالت های دولتی ها در حوزه کار بخش تعاون نظیر دخالت در انتخاب اعضا هیات مدیره، دلیل آن را ضعف قوانین موجود دانست و گفت: مجلس و خصوصا فراکسیون تعاون در بررسی لایحه پنجم توسعه، فعالانه بدنبال اصلاح این وضعیت و فراهم آوردن فضای مناسب تری برای فعالیت های تعاونی هاست.

وی افزود: باید بپذیریم که هرچه دخالت در فعالیت تعاونی ها کمتر باشد، موفق ترعمل می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet