هدر موبایل
1389/05/06 14:35:00
سرویس سیاسی
قنبری:

اختلافات سیاسی را وارد نقد نکنیم

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روحیه نقدپذیری در کشور کاهش یافته است،خواستار تفکیک نقد های منصفانه از اختلافات سیاسی –جناحی شد .

داریوش قنبری  نماینده ایلام ، ایوان ،مهران ،شیروان و چرداول در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه  فضای نقد پذیری در کشور بسیار محدود شده است اظهار داشت : متاسفانه به دلیل اتفاقاتی که در این یک سال رخ داد نه تنها از میزان نقدها کاسته شد بلکه ظرفیت نقدپذیری مسئولان کشور هم کمتر شده است تا آنجا که بسیاری از نقدهای منصفانه را سیاه نمایی تعبیر کرده و برخورد نامناسبی با آن می کنند .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود : عده ای دیگر هم به نقدها حتی نقدهای تخصصی رنگ سیاسی می زنند و اجازه و فرصت نقد را از بین برده اند .

نماینده مردم ایلام وجود نقد در یک جامعه  را از شاخصه های نظام مبتنی بر دموکراسی عنوان کرد و گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی بر اهمیت و جایگاه آزادی بیان بسیار تاکید شده است و یکی از ارکان آزادی بیان هم پذیرش نقد و داشتن روحیه نقدپذیری است .

قنبری ادامه داد : اما متاسفانه بعضی از مسئولان اجرایی کشور به دلیل اینکه نمی خواهند عملکردشان مورد ارزیابی و سنجش مردم قرار گیرد ،فضای کشور را به سمتی برده اند که با هر نوع نقدی شدیدترین برخوردها را می کنند .

عضو فراکسیون اقلیت با تاکید بر اینکه هیچ انسانی مصون از خطا و اشتباه نیست خاطر نشان کرد : مردم باید عملکرد مسئولان و نمایندگانشان را زیر نظر داشته باشند و آنجا که لازم است ایرادات و کاستی ها را گوشزد کنند ،مسئولین هم باید با جان و دل پذیرای این نقدها باشند .

وی با بیان اینکه نقدها را وارد اختلافات سیاسی جناحی نکنیم گفت : اگر خدایی نکرده فضایی در کشور حاکم شود که مسئولان خود را از هر نقدی مبرا بدانند ،تکرار اشتباهات و سو ء مدیریت ها را شاهد خواهیم بود و این اصلا به مصلحت کشور و نظام نیست .

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به ظرفیت های قانونی بالا در کشورمان اظهار داشت : قانون اساسی راهکارهای مناسب برای حل این مسئله را پیش بینی کرده و با محترم شمردن اصل آزادی بیان ،اجازه نقد را به افراد داده است .

قنبری افزود : فلسفه وجود آزادی بیان در هر کشوری این است که تنها در شرایط آزادی امکان پیشرفت و توسعه ملی فراهم می شود زیرا افراد همیشه خود را در معرض دید و ارزیابی مردم می بینند و تلاش خود را برای جلب رضایت آنها انحام می دهند .

نماینده مردم ایلام تصریح کرد : البته نقد و نقدپذیری نیازمند کار زیربنایی و فرهنگی است و باید این روحیه را در بین همه مردم و مسئولان بالا ببریم چرا که نقد اگر سازنده و مثبت باشد زمینه توسعه ملی را فراهم خواهد کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet