هدر اصلی
1389/05/06 12:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز خبرداد:

تعیین تکلیف واگذاری لوله‌سازی خوزستان به سرمایه گذار داخلی تا پایان هفته جاری

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف واگذاری لوله‌سازی خوزستان به سرمایه‌گذار داخلی گفت:‌ به دنبال واگذاری شرکت لوله‌سازی خوزستان به یک سرمایه‌گذار داخلی هستیم و نتیجه‌ نهایی مذاکره با این سرمایه‌گذار تا پایان هفته جاری مشخص می‌شود.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، اظهارداشت: شرکت لوله‌سازی خوزستان از سال1380 به دلیل روش اشتباه در نوع واگذاری به بخش خصوصی، ‌دچار مشکلاتی شد که اکثر مردم استان و مخصوصا مردم شهرستان اهواز با مشکلات متعدد این شرکت آشنا هستند.

وی افزود: واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و دست به دست شدن مدیریت این شرکت از شخصی به شخص دیگر، موجب افزایش مشکلات این کارخانه با گذشت زمان شد.

حسینی تصریح کرد: وجود نداشتن سرمایه در گردش کسانی که مدیریت این شرکت را تحویل می‌گرفتند، موجب شده که بانک‌ها با توجه به بدهی‌های قبلی این شرکت، اقدام به پرداخت وام نکنند.

وی با اشاره به این که ما به دنبال واگذاری شرکت لوله‌سازی خوزستان به وزارت صنایع و معادن بوده‌ایم، گفت: برای اجرای این کار موانع قانونی زیادی پیش رو ما قرار داشت و انجام تمام این مراحل قانونی نیازمند زمان بود.

حسینی ادامه داد: به دلیل مشکلات پیش رو، به فکر استفاده از بخش خصوصی توانمند و آشنا به بحث فولاد و لوله سازی در کارخانه افتادیم.

وی با بیان این‌که در این زمینه، نشست خصوصی با یک سرمایه گذار داخلی مجرب داشتم، گفت: در این نشست موضوع واگذاری شرکت لوله سازی خوزستان را مطرح و از ایشان به منظور سرمایه گذاری در این مجموعه دعوت کردم.

حسینی ادامه داد: نتایج این نشست را با استاندار خوزستان در میان گذاشتم و او با شناخت قبلی که از این سرمایه‌گذار داشت این شخص را دارای توانایی انجام این کار و نجات شرکت معرفی کرد و از این موضوع استقبال کرد.

وی ادامه داد: این سرمایه‌گذار به اهواز آمد و پس از نشست با معاون سیاسی استاندار، بازدیدی از شرکت لوله سازی داشت و گزارشی از وضعیت کنونی کارخانه تهیه کرد.

حسینی با بیان این که تا پایان هفته جاری منتظر نتیجه نهایی مذاکره با این سرمایه گذار هستیم خاطرنشان کرد: در صورت انجام این واگذاری، مطمئنا وضعیت شرکت لوله سازی خوزستان از وضع نابسامان کنونی‌اش خارج خواهد شد و مشکلاتش با گذشت زمان حل خواهد شد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت کارگران بازنشسته شرکت لوله سازی خوزستان بیان کرد: 150نفر بازنشسته در این شرکت وجود دارد که کارهای اولیه‌ی بازنشستگی این افراد توسط معاونت سیاسی استانداری پیگیری شده و تاکنون بخشی از مشکلات پیش روی بازنشستگان حل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet