شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/06 14:22:00
سرویس سیاسی

حزب 14 مارس در پارلمان لبنان، حکم دادگاه در مورد ترور حریری را رد کرد

**نماینده حزب ۱۴ مارس در پارلمان لبنان مخالفت خود را نسبت به حکم دادگاه بین‌المللی لبنان در مورد ترور حریری و تشکیل کمیته‌ای در این مورد را اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "سمیر جعجع" عضو حزب 14 مارس پارلمان لبنان روز سه شنبه اعلام کرد حکم دادگاه بین المللی لبنان را در صورت عدم وجود دلایل منطقی در مورد ترور "رفیق حریری" قبول نمی کند.

بر اساس این گزارش، جعجع در عین حال مخالفت خود را نیز با  پیشنهاد "سیدحسن نصرالله" مبنی بر تشکیل کمیته ای برای بررسی اتهامات وارده به حزب الله در قتل حریری اعلام کرد.

جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی گفت: ما اولین کسانی هستیم که حکم دادگاه بین المللی را در صورت عدم وجود دلایل واقعی و منطقی رد می کنیم.

جعجع در مورد تشکیل کمیته بررسی اتهامات وارده به حزب الله خطاب به نصرالله گفت: لزومی برای تشکیل این کمیته وجود ندارد چون آنها در مورد چیزی صحبت می کنند که وجود ندارد، من تنها پیشنهاد تشکیل کمیته ای برای بررسی اختلافات سیاسی احزاب لبنان را دارم نه بررسی نظر دادگاه بین المللی.

سیدحسن نصر الله روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد سعد حریری به اطلاع وی رسانده است که حکم دادگاه بین المللی ویژه قتل رفیق حریری در مورد ترور رفیق حریری چند تن از اعضای حزب الله  را مورد اتهام قرار می دهد که به دنبال آن نصر الله پیشنهاد تشکیل کمیته ای برای بررسی این اتهامات را مطرح کرد.

نصرالله همچنین اعلام کرد دادگاه بین المللی برخی از اعضای حزب الله را برای حضور در جلسه تحقیق ترور رفیق حریری دعوت کرده است. البته اعضای حزب الله در این جلسه به عنوان شاهد حاضر می شوند نه متهم.

رفیق حریری نخست وزیر سایق لبنان در سال 2005 طی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده کشته شد.

حکم دادگاه بین المللی لبنان در مورد ترور رفیق حریری هنوز صادر نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet