حلول ماه ربیع الاول
1389/05/06 16:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی:

شرکت های اروپایی از اعمال تحریم علیه ایران زیان می‌کنند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اعمال تحریم‌های جدید از سوی اتحادیه اروپا علیه ملت ایران گفت: با توجه به رکود و بیکاری حاکم بر اقتصاد کشورهای اروپایی، اعمال این تحریم ها به زیان اروپاییان است.

" حسین نجابت " در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: از آنجا ایران در چند سال اخیر بویژه برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت نفت و گاز بر منابع داخلی تمرکز کرده است، اعمال این تحریم‌ها چندان کارآیی ندارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره میزان اثرگذاری این تحریم‌ها بر صنعت نفت کشور اظهار داشت: دنیای سرمایه‌داری آنقدر راه گریز دارد که شرکت های اروپایی حاضر هستند برای تامین منافع خود با ایران همکاری کنند.

وی خاطر نشان کرد که این تحریم‌ها تنها یک تا دو درصد هزینه های مالی را افزایش می دهد و نمی‌تواند اهداف تحریم کنندگان را تامین کند.

نجابت به بروز بحران اقتصادی در غرب اشاره کرد و گفت: هرچند اتحادیه اروپا فهرستی از شرکت‌های ایرانی تهیه کرده است اما فهرست شرکت های اروپایی که متقاضی کار و سرمایه گذاری هستند نیز قابل توجه است.

وی افزود: واقعیت این است که رکود اقتصادی، شرکت های اروپایی را بیچاره کرده و آنان حاضر هستند امکانات خود را در اختیار ایران دهند.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: وضعیت اقتصادی حاکم بر اروپا به گونه‌ای نیست که امروز اتحادیه اروپا با اعمال این تحریم ها بتواند از موضع قدرت با ایران سخن بگوید.

نجابت تاکید کرد: این تحریم ها برای اقتصاد ایران فلج کننده نیست و نمی تواند جمهوری اسلامی ایران را از مواضع و حقوق خود بازگرداند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet