هدر موبایل
1389/05/06 16:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده قزوین:

دولت با خرید گندم از کشاورزان، مشکلات آنها را حل کند

**نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با خرید گندم از کشاورزان، مشکلات آنها را حل کند.

حجت‌الاسلام قدرت‌الله علیخانی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استان قزوین امسال در زمینه کاشت گندم دیم و آبی وضعیت بسیار خوبی داشته است و درحدود 370 هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شده، که از این مقدار حدود 220 هزار تن تحویل دولت شده و حدود 100 تا 120 هزار تن روی دست کشاورزان باقی مانده است و متاسفانه به نظر می‌رسد در خرید گندم از کشاورزان تعلل می‌شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به کمبود سیلو در این استان گفت: کشاورزان قزوین مجبورند تا گندم خود را به سیلوهای کرج تحویل دهند، اما امسال سیلوهای کرج حاضر نشدند گندم مازاد کشاورزان قزوین را تحویل بگیرند و طبق اطلاعاتی که به من داده شده سیلوهای قزوین نسبت به جمع‌آوری گندم‌های سایر استان‌های همجوار اقدام کرده‌اند و گندم کشاورزان قزوینی روی دست آنها باقی مانده است.

به گفته علیخانی، در روستاهای قارقانلو و روستای چنگوره از بخش آوج حدود دو هزار و 500 تن و یک هزار و 500 تن از گندم کشاورزان باقی مانده و کسی پاسخگوی آنها نیست.

وی با اشاره به این‌که بزرگترین سرمایه کشاورزان در حال از بین رفتن است، اظهار امیدواری کرد که مسئولان هر چه سریع‌تر نسبت به حل مشکل آنان اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet