هدر موبایل
1389/05/06 16:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

بسیج سازندگی می‌تواند الگویی برای سایر کشورهای جهان باشد

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیج سازندگی و اردوهای طرح هجرت می‌توانند به عنوان الگویی برای سایر کشورهای جهان مطرح شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین سبحانی‌نیا افزود: نفس حرکت و اقدامات بسیج سازندگی که به همکاری جوانان و نوجوانان دانش‌آموز و دانشجو منجر می‌شود بسیار ارزشمند است و این ارزشمندی از چند بعد قابل بررسی است.

وی ادامه داد: افرادی که در این طرح مشارکت می‌کنند به نوعی سازندگی جامعه را از چند جهت انجام می‌دهند و اهتمام ویژه‌ای به حل مشکلات جامعه و سازندگی آن دارند، و همین موضوع باعث نگرش مثبت آنان به فعالیت‌ها و تعالیم اسلامی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تاثیرات فعالیت‌های اردوهای هجرت سازندگی در ذهن عموم، اظهار داشت: این اردوها در مناطق محروم اجرا می‌شود و همین موضوع این تفکر را در عموم مردم و خصوصا روستائیان در مناطق محروم کشور ایجاد می‌کند که فعالیت‌های بسیج با توجه به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایجاد فضای مناسب و آرامش برای زندگی در تمام مناطق کشور است.

وی اضافه کرد: مردم محرومی که در دورافتاده‌ترین نقاط کشور مشغول زندگی هستند وقتی می‌بینند دانش‌آموزان و دانشجویان ما که بهترین شرایط را در محل زندگی خود برای کار یا درس خواندن داشته‌اند، خود را به سختی انداخته و مشغول خدمات رسانی به مناطق محروم هستند، قطعا علاقه‌مندی بیش از پیش به نظام و انقلاب پیدا می‌کنند.

سبحانی‌نیا با تاکید بر این‌که تمامی فعالیت‌های بسیج سازندگی و اردوهای هجرت بر اساس شعائر دینی و دستورات معصومین(ع) و بزرگان ماست، بیان کرد: بسیج سازندگی روحیه تعاون و همدلی را در جامعه گسترش می‌دهد و همین موضوع باعث توجه بیشتر به فرامین الهی و تعالیم دینی در کمک به همنوعان است.

وی در مورد تاثیرات بین‌المللی فعالیت‌های بسیج سازندگی و اردوهای هجرت خاطرنشان کرد: قطعا این حرکت ارزشمند در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و توجه سایر ملت‌ها را نیز به خود جلب خواهد کرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس افزود: فعالیت‌های بسیج سازندگی قطعا در سایر کشورهایی که در حال سازندگی جامعه خود هستند می‌تواند الگویی مناسب برای همکاری و همفکری همگانی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet