شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/06 17:56:00
سرویس سیاسی
در پی شرکت نکردن سه مقام انگلیسی دعوت شده صورت گرفت؛

تعویق جلسه تحقیق برای آزادی المقرحی در مجلس سنای آمریکا

**جلسه ویژه برای پرونده آزادی مظنون بمب‌گذاری لاکربی به علت امتناع شاهدان انگلیسی و اسکاتلندی برای حضور در کمیته تحقیق مجلس سنای آمریکا، به تعویق افتاد.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی ، "رابرت منندز" سناتور آمریکایی خبربه تعویق افتادن جلسه کمیته تحقیق مجلس سنا را اعلام کرد و آن را ناامید کننده توصیف کرد.

"جک استراو" وزیر سابق دادگستری انگلیس، "کندی مک آسکل" وزیر دادگستری اسکاتلند و "تونی هیوارد" مدیر عامل برکنار شده بی پی حاضر نشده اند در کمیته مجلس سنای آمریکا حاضر شوند.

سناتورهایی آمریکایی که در حال بررسی ماجرای آزادی "عبدالباسط المقرحی" عامل حادثه لاکربی در آزای قراردادهای نفتی هستند،از اینکه سه شاهد اصلی انگلیسی از حضور در کمیته تحقیق در این باره سرباز زده اند اعلام نارضایتی کردند.

منندز دراین خصوص گفت: این سه نفر که کمیته سنا حاضر نشدند فاقد جرات وشجاعت هستند، اما جلسه استماع درآینده نزدیک برگزار خواهد شد.

کندی مک آسکل، وزیر دادگستری اسکاتلند، نیز گفت: به دولت اسکاتلند جوابگو است ولی هیچ اطلاعاتی  در مورد هیچ یک از معاملات بی پی ندارد.

اسکاتلند اعلام کرده است: المقرحی را به علت ابتلا به بیماری لاعلاج آزاد کرده است اما اتهاماتی مطرح است مبنی بر اینکه انگلیسی ها المقرحی را در ازای قراردادهای نفتی در لیبی آزاد کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet