هدر موبایل
1389/05/06 18:54:00
سرویس فرهنگی
افتخاری به خانه ملت خبر داد:

سوال از وزیر ارشاد به خاطر اهدای نشان هنری به مدیرعامل سابق خانه هنرمندان

**نماینده تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر گفت: "سید محمدحسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به اهدای "نشان درجه یک هنری" به "بهروز غریب‌پور" مدیرعامل سابق خانه هنرمندان با حضور در مجلس پاسخگو باشد.

" لاله افتخاری" نماینده تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه خانه هنرمندان در دوران مدیریت این فرد به محل تجمع و رفت و آمد سفرای بیگانه و جلسات آنان تبدیل شده بود، گفت: اینجانب در زمان مجلس هفتم در خصوص عملکرد خانه هنرمندان از وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و اطلاعات سوال کردم و با مشخص شده اقدامات ضد نظام این فرد در خانه هنرمندان سرانجام وی از سمت خود برکنار شد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل پیشین خانه هنرمندان، از شرکاء سیاسی رامین جهانبگلو و کیان تاجبخش و هاله اسفندیاری بود، گفت: این افراد از مزدوران و عوامل بیگانه بودند، که کودتای مخملی را در ایران پیگیری می کردند که پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اهدای «نشان درجه یک هنری» به این فرد نشان از نفوذ یک جریان مشکوک در پشت صحنه سیاستگذاری های فرهنگی دولت برای زیر سوال بردن عملکرد دولت اصولگرای احمدی نژاد دارد،  گفت: انتظار ما نمایندگان مجلس از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اینست تا «نشان درجه یک هنری» را از فرد مذکور پس بگیرد. در غیر این صورت وزیر را به مجلس فرا می خوانیم تا نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

این نشان که در مراسم «عصری با هنرمندان» به «بهروز غریب پور» تعلق گرفت، یکی از بالاترین نشان های رسمی جمهوری اسلامی است. یکی از شرایط دریافت نشان، کوشش در جهت «پیرایش جامعه از فرهنگ منحط بیگانه» و «گسترش فرهنگ غنی ایرانی اسلامی» است و دارنده آن را از امتیازات ویژه ای برخوردار می کند.

گفته می شود در این مراسم رسمی حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان هنری و مطبوعاتی این وزارتخانه و سخنگوی وزارت امور خارجه حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet