هدر موبایل
1389/05/06 19:21:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

سیستم تصفیه آب مناسب در کشور نداریم

**نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی آب تهران، گفت: شبکه‌ها آب رسانی کشور از سیستم تصفیه مناسب برخوردار نیستند.

"انوشیروان محسنی‌بندپی" در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برای رفع آلودگی نیترات آب تهران به سیستم تصفیه پیشرفته نیاز داریم، تاکید کرد: در حال حاضر در کشور جز کلر زنی، سیستم تصفیه خاصی وجود دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر سیستم تصفیه پیشرفته جهت رفع آلودگی نیترات، لازم است شبکه‌های  جمع‌آوری فاضلاب شهری طراحی و ساخته شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با قاطعیت نمی‌توان گفت آب تهران آلوده هست یا خیر، تاکید کرد: می‌دانیم برخی از چاه‌های جنوب تهران بالاتر از حد استاندارد به نیترات آلوده هستند، این موضوع را رییس شبکه آب و فاضلاب شهر تهران نیز قبول دارد، اما آنها عنوان می‌کنند آب این چاه‌ها را با آب کم آلوده رقیق می‌کنند.

وی افزود: مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان برای مشخص شدن این موضوع آزمایش‌هایی به صورت تصادفی از چاه‌های تهران خواهد داشت.

محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه در هفته های سرکشی به حوزه های انتخابیه و تعطیلات تابستانی مجلس هستیم، تاکید کرد: مسئله آلودگی آب تهران، موضوعی نیست که به بعد از تعطیلات موکول شود.

وی ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان در حال حاضر کارهای مقدماتی این آزمایش‌ها را انجام داده است تا به طور تصادفی میزان آلودگی چاه‌ها را مورد بررسی قرار دهد تا در نهایت نظر خود را ارائه کند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشدار داد: تهیه شیر خشک برای نوزاد زیر 6 ماه با آب آلوده به نیترات خطرناک است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet