هدر اصلی
1389/05/06 20:16:00
سرویس اقتصادی
محسن نریمان:

با برنامه‌ریزی مناسب دوساله در زمینه برنج، خودکفا می‌شویم

**نماینده مردم بابل از امکان خودکفایی کشور در زمینه تولید برنج در صورت برنامه‌ریزی دقیق و مناسب و همچنین حمایت دولت خبر داد.

"محسن نریمان" در گفت و گو با وارش گفت: گاه برای رسیدن به خودکفایی و باروری نیاز به طی پروسه‌ای طولانی است اما با توجه به امکانات و پتانسیل‌های فراوان می‌توان قاطعانه گفت که در صورت حمایت جدی از کشاورزان و شالیکاران، ایران در طی دوسال در زمینه برنج به خودکفایی می‌رسد و برنج سه استان شمالی کشور نیاز کشور را مرتفع می‌کند. 

وی از دغدغه کشاورزان مازندران سخن گفت و افزود: متأسفانه با وجود همراهی نمایندگان هر سه استان کشور در زمینه حمایت از کشاورزان، ورود بی‌رویه برنج صادراتی و عدم حمایت از تولید داخل موجب شده کشاورزان با دغدغه به آینده خود نگاه کنند و همین بی‌اعتمادی به آینده انگیزه‌های آنها را از بین می‌برد.

نماینده مردم بابل در پایان گفت: در حال حاضر برای حمایت از صنعت خودروسازی که نوعی محصول لوکس به حساب می‌آید، حساسیت‌های ویژه‌ای وجود دارد و مسئولان سفت و سخت مانع ورود محصولات خارجی به داخل هستند تا صنعت خودروسازی به رشد و بالندگی برسد اما این حساسیت همچنان در زمینه محصولات کشاورزی از برنج گرفته تا مرکبات وجود ندارد و ما همچنان شاهد ورود برنج به کشور هستیم. کشاورزان ما تنها نیاز به کمی حمایت و اطمینان دارند تا تمام تلاش خود را صرف تولید برنج کنند. اگر این فرصت به آنها داده شود، تا دو سال دیگر نیاز به واردات برنج به کلی مرتفع خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet