حلول ماه ربیع الاول
1389/05/06 20:30:00
سرویس سیاسی
حسین ابراهیمی با اشاره به ابلاغ سه قانون از سوی رییس مجلس:

قانون را نمی‌توان معطل گذاشت

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورا ی اسلامی با اشاره به اینکه رییس مجلس بار دیگر اجرای قانونی را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد، تاکید کرد: قانون را نمی‌توان معطل کرد.

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بهتر است قوانین از سوی دولت ابلاغ شود، اظهار داشت: البته بهتر است قانون از سوی رییس قوه مجریه به دستگاه‌های اجرای که زیر مجموعه دولت هستند، ابلاغ شود، اما زمانی که در ابلاغ قوانین تاخیر رخ می‌دهد چاره‌ای جز ورود و  ابلاغ رییس مجلس شورای اسلامی باقی نمی ماند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هر روز دشمنان برای کشور توطئه‌های جدید طراحی می‌کند لازم است از مشکلات داخلی بکاهیم و با وحدت و یکپارچگی سرنوشت بهتری برای کشور رقم بزنیم.

رییس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: درست نیست بین اصولگرایان چنین مشکلاتی رخ دهد، لازم است بعد از تعطیلات مجلس، فراکسیون اصولگرایان جهت رفع و عدم تکرار اینگونه مشکلات جلسه تشکیل دهند تا راه‌کاری ارائه شود.

ابراهیمی با بیان اینکه تفاهم و مذاکره بهترین راه حل است، افزود: به اعتقاد بنده برای رفع مشکلات بهترین راه کار تفاهم و مذاکره است نه تقابل.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه قانون ابلاغی مجلس باید اجرا شود، تصریح کرد: به اعتقاد بنده دستگاه‌های اجرایی، با وجود اینکه زیر مجموعه قوه مجریه هستند، اما قانون ابلاغی مجلس را باید اجرا کنند؛ زیرا قانون نباید معطل بماند.

بر اساس ماده 1 قانون مدنی، مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه پرسی پس از طی مراحل قانونی به رئیس جمهور ابلاغ می شود. رئیس جمهور باید ظرف مدت پنج روز آنرا امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آنرا صادر کند و روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ منتشر نماید.

در تبصره این ماده تصریح شده است: در صورت استنکاف رئیس جمهور از امضا یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نماید.

همچنین بر اساس ماده 2 قانون مدنی، قوانین 15 روز پس انتشار، در سراسرکشور لازم الاجراء است مگر آنکه درخود قانون، ترتیب خاصی برای موقع اجرا مقرر شده باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet