شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/07 06:55:00
سرویس کمیسیون ها
احمد مهدوی‌ابهری:

رویکرد دولت استفاده از ظرفیت‌ها در ایجاد اشتغال پایدار است

**نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد جاری دولت در موضوع کشاورزی و جایگاه آن در قانون بودجه سال ۱۳۸۹، استفاده از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و برنامه‌ریزی راهبردی در بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال پایدار است.

"احمد مهدوی‌ابهری" برلزوم افزایش ظرفیت کشاورزی در ایجاد اشتغال پایدار تأکید کرد و به نشریه مردم نو گفت: در این صورت در آینده به سمت کاهش بیکاری و تولید بالا خواهیم رفت و فضای کسب و کار بهبود می‌یابد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره اظهار داشت: رفع مشکل اشتغال در روستاها می‌تواند در راستای ایجاد بستری مناسب برای رفع مشکلات در سطح شهر باشد زیرا از مهاجرت بی‌رویه و افزایش درصد بیکار در مرکز شهر متوقف می‌شود که این امر بهترین اقدام برای مهار وضعیت بیکاری است.

وی تصریح کرد: مشکل اشتغال از اصلی‌ترین دغدغه‌های دولت و مسئولان است و برای رفع این مشکل در سال‌ جاری تلاش‌های زیادی در برنامه‌ریزی‌‌های کلان در دست تهیه و تنظیم است تا با تلاش‌های انجام‌شده نرخ بیکاری در استان‌ها به وضعیتی قابل قبول برسد.

مهدوی‌ابهری افزود: نمایندگان استان برای توسعه تولید بسیار تلاش می‌کنند و برای همین گام‌هایی هم برای جذب سرمایه‌گذاری در استان برداشته شده است.

وی درباره برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: برنامه پنجم توسعه به‌گونه‌ای تنظیم شده که ایران بتواند در آینده تبدیل به قطب اقتصادی منطقه شود و متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی تهیه و تنظیم شده است.

احمد مهدوی‌ابهری با بیان این مطلب ادامه می‌دهد: در این برنامه نرخ تورم 5/9 درصد، متوسط رشد نقدینگی 20 درصد، متوسط کاهش جمع بیکاری 2/4 درصد، متوسط تولید ناخاص داخلی 8 درصد و متوسط رشد بهره‌وری کل عوامل 5/2 درصد پیش‌بینی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet