انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/07 07:29:00
سرویس فرهنگی
سعدالله نصیری‌قیداری تأکید کرد:

شکوفایی جامعه با انتشار اندیشه‌های جدید

**یکی از روش‌های تجربه شده برای انتشار اندیشه‌های نو در بعد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تشکیل احزاب به معنای واقعی آن و انتشار یافته‌ها و مسائل مختلف از طریق انتشار جزواتی است که این احزاب می‌توانند تهیه و در اختیار جامعه قراردهند.

"سعدالله نصیری قیداری" نماینده مردم زنجان و طارم ضمن بیان این مطلب، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌ها باید به چه شکلی منتشر شوند تا زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم آورند، به نشریه مردم نو گفت: انتشار اندیشه‌های نو و جدید در رشد و شکوفایی یک جامعه بسیار مؤثر است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه البته در بعد علمی انتشار اندیشه‌های نو ابزار لازم خودش را دارد، اظهار کرد: نشریات، مجلات علمی و پژوهشی، پایگاه‌های علمی و اینترنت، کنفرانس‌ها وهمایش‌های علمی جزو این راه‌ها است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو انتشار اندیشه‌های نو را لازمه رشد هر جامعه‌ای دانست و اظهار کرد: اگر به هر دلیلی انتشار اندیشه‌های نو با مانع روبه‌رو شود آن جامعه تحول و رشد کافی پیدا نکرده و از قافله رشد جهانی عقب خواهد ماند.

نماینده زنجان در این راستا تأکید کرد: افکار باید منتشر شوند تا جوانان ما با آخرین یافته‌ها آشنا شده و بتوانند در سایه رشد فکری خود بهترین را انتخاب کنند.

وی افزود: این همان آموزه زیبای قرآن است که بندگان خدا را بشارت داده به شنیدن صحبت‌ها و انتخاب بهترین آنها.

نصیری افزود: اما در حوزه سیاسی- اجتماعی این مسیر از طریق رقابت‌های حزبی و احزابی که دارای مرامنامه و اساسنامه مشخص و مجوزهای قانونی لازم را داشته باشند صورت می‌گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet