روز مجلس
1389/05/07 09:16:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون کشاورزی:

با افزایش ظرفیت نقدپذیری،زمینه رشد افرادفراهم میشود

**عباس رجایی با تاکیدبرضرورت افزایش ظرفیت نقد پذیری درکشور،خاطرنشان کرد: حتما باید چنین اتفاقی در کشور ما رخ دهد تا زمینه رشد افراد فراهم شود.

نماینده اراک و کمیجان درمجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار خانه ملت ،خواستارافزایش شفافیت اطلاعاتی در جامعه شد و بر ضرورت توجه ویژه افراد به مقوله نقد درکشور تاکید کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اعلام اینکه کشورما نیازمند شفافیت اطلاعاتی بیشتراست، تصریح کرد: یعنی همه دستگاه ها بایدحدود و وظایف و چارچوب هایی را که طراحی می کنند را دراختیار مردم و مشتریان خود قرار داده تا آنها بتوانند با آن دستگاه وارد تعامل شده و از آن استفاده نمایند.

رجایی انتخاب افراد شایسته به عنوان مسئول را از دیگر راه های افزایش ظرفیت نقد پذیری درکشورعنوان کرد وافزود: اگر درانتخاب مدیران ،شایستگی افراد در نظر گرفته نشود، آن افراد برای پوشاندن ضعف های خود اقداماتی انجام می دهند .

نماینده اراک در نظر گرفتن تنبیه و تشویق برای مدیران و پاسخگو بودن آنها در شرایط مختلف را، راه دیگرنهادینه کردن پذیرش نقد در جامعه اعلام کردو گفت: براساس این روش، افراد پاسخگو باید تشویق شده و افراد غیرپاسخگو باید مورد تنبیه قرار گیرند.

وی اضافه کرد:بازگذاشتن درهای وزراتخانه ها وسازمان ها برروی مردم و سهولت دسترسی آنها به سطوح مدیریتی از دیگر راه های نقدپذیر کردن جامعه است.

رجایی با تاکید بر جدی گرفتن تحزب در کشور برای افزایش ظرفیت نقدپذیری در جامعه، خاطرنشان کرد: باید حزب و اندیشه های حزبی را در نظام اجرایی و اداری کشور وارد کنیم تا بتوانیم نظرات خود را برای اداره کشور ارائه داده و نقد نمائیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet