انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/07 11:40:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

دولت موظف به اختصاص 2 میلیارد دلار به مترو از صندوق ذخیره ارزی است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اساسنامه صندوق توسعه ملی در حال بررسی است و هنوز به اتمام نرسیده، گفت: از آنجا که اساسنامه هنوز تصویب نشده است دولت موظف به پرداخت ۲ میلیارد دلار به توسعه مترو از حساب ذخیره ارزی است.

"علی بروغنی" نماینده مردم سبزوار  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: صندوق توسعه ملی در راستای سیاست‌گذاری اصل 44 قانون اساسی مدنظر قرار گرفته شده است، بر این اساس بودجه صندوق در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اساسنامه صندوق توسعه ملی در حال بررسی است و هنوز به تصویب مجلس نرسیده نمی‌توان گفت این صندوق، حساب ارزی را منتفی خواهد کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه بعداز ارائه اساسنامه تکلیف حساب ذخیره ارزی مشخص می‌شود، افزود: دولت تاکنون حرفی از منتفی شدن حساب ذخیره ارزی نزده است و صحبت‌های رییس بانک مرکزی ممکن است به پیشنهادهای موجود در اساسنامه مربوط باشد.

 وی ادامه داد: ممکن است در اساسنامه پیشنهاد تعطیلی حساب ذخیره ارزی داده شود و بودجه این حساب به صندوق توسعه واریز شود.

بروغنی تاکید کرد: از آنجا که اساسنامه هنوز تصویب نشده است دولت موظف به پرداخت 2 میلیارد دلار به توسعه مترو از حساب ذخیره ارزی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ممکن است حساب ذخیره موجودی نداشته باشد، تصریح کرد: حساب ذخیره ارزی در اختیار بانک مرکزی است و آنها بهتر می‌دانند که حساب اعتبار لازم جهت پرداخت این مبلغ به شهرداری تهران و کلان‌شهرها برای توسعه مترو را دارد یا خیر، اما از آنجا که قانون مصوب مجلس لازم الاجرا است پس از تامین مالی، باید هر چه زودتر این مبلغ به توسعه مترو پرداخت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet