هدر موبایل
1389/05/07 12:15:00
سرویس سیاسی
کوهکن :

مسئولان نقدها را به فرصت تبدیل کنند

**عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد : اگرمسئولان نگاه شرعی و اسلامی به مسئولیت شان داشته باشند، همه تلاش خود را برای خدمت به مردم بکارمی گیرند و دراین راستا از نقدهای سازنده نیز استقبال کرده و آن را فرصتی برای افزایش کارایی و توانشان برای خدمت به مردم می دانند .

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در گفتگو با خانه ملت اظهار داشت : در نظام جمهوری اسلامی افراد مدعی هستند پذیرش مسئولیت برای ادای دین و انجام تکلیف است ، این افراد به پست و مقامی که در آن قرار گرفته اند به عنوان یک فرصت برای اندوختن ثروت یا افزایش قدرت نگاه نمی کنند .

وی افزود :طبیعی است  کسانی که چنین نگاهی نسبت به مسئولیتشان داشته باشند تنها به دنبال تحقق دو هدف خواهند بود،اول تلاش می کنند در دوران تصدی گریشان حجم خدماتی را که به ملت ارائه می دهند افزایش دهند،دوم اینکه این خدمات را در بالاترین سطح کیفی و کمی ارائه دهند .

عضو کمیسیون صنایع با تاکید براینکه این افراد از ظرفیت نقدپذیری بالایی برخوردارند ، تصریح کرد : مطمئنا این افراد از هر نقطه نظری که آنها را در انجام و ادای تکلیفشان کمک کند استقبال می کنند واز آنجا که به دنبال چیزی جز ادای تکلیف و رضایت مردم نیستند اساسا به دنبال توجیه گری و فرار از پذیرش نقد هم نخواهند بود .

وی نقد پذیری را سیره پیامبر و ائمه (ص)عنوان کرد و گفت : این بزرگواران از هرگونه نقد و انتقادی ولو از جانب دشمنان و مخالفانشان استقبال می کردند به گونه ای که این منش آنها گاهی موجب ایجاد یک انقلاب درونی در افراد می شد .

کوهکن با بیان اینکه استانداردهای لازم برای نقد در کشور ما وجود ندارد خاطر نشان کرد : در بین مسئولان نظام جمهوری اسلامی افراد زیادی هستند که نقد سازنده و پیش برنده را با روی گشاده و باز می پذیرند ،در مقابل افرادی هم هستند که از کوچکترین نقدی برانگیخته می شوند و موضع گیری می کنند .

وی افزود : اگر استانداردهای نقد پذیری در کشور ما تبیین و تشریح می شد افراد می دانستند تا چه مرزی باید جلو بروند که وارد حیطه تخریب و تضعیف نشوند .

نماینده مردم لنجان اظهار داشت : گاهی مسئولین مدعی می شوند که افراد نقاد بیش از آنکه به دنبال کمک برای افزایش کارایی شان باشند به دنبال تخریب و تضعیفشان هستند و با این استدلال در مقابل نقد مقاومت می کنند .البته متاسفانه گاهی مشاهده می شود که واقعا افراد نقاد هدفی جز تخریب ندارند .

کوهکن تصریح کرد : رسالت رسانه ای ایجاب می کند در مرحله اول به دنبال تبیین جایگاه نقد در نظام جمهوری اسلامی باشیم .

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد : باید افراد نقد کننده و مسئولان کشور با چارچوب های نقد و نقادی و حدوحدود آن آشنا شوند . در این صورت هم فرد نقد کننده می داند تا کجا باید پیش برود که وارد حیطه تخریب نشود ،از طرف دیگر مسئولان هم با این توجیه که نقد ما را تضعیف می کند از پذیرش آن فرار نخواهند کرد .

وی تاکید کرد : اگرمسئولان  نگاه شرعی و اسلامی به مسئولیت شان داشته باشند باید همه تلاششان را برای خدمت به مردم بکار گیرند و دراین راستا از نقدهای سازنده نیز استقبال کرده و آن را فرصتی برای افزایش کارایی و توانش ان برای خدمت به مردم بدانند .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet