شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/07 12:37:00
سرویس فرهنگی
آجورلو خبر داد:

تعیین تکلیف نحوه پذیرش دانشجویان فنی حرفه ای طی 8 ماه آینده

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جلسه مشترک بین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و وزارتخانه های آموزش پروزش و آموزش عالی برای حل مشکل پذیرش دانشجویان آموزشکده های فنی حرفه ای خبر داد .

فاطمه آجورلو عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت، ظهار داشت:این که قانونی توسط رئیس قوه مقننه ابلاغ شود و رئیس قوه مجریه نظر دیگری را در آن مورد اعلام کند در واقع باعث بروز چالش هایی می شود که متضرران عمده و اصلی آن مردم خواهند بود .

وی افزود : در مورد مصوبه مربوط به پذیرش دانشجویان فنی و حرفه ای ، هرچند مشکل برطرف شده و طی هفته های آینده آزمون برگزار می شود ولی نباید فراموش کرد که این برخوردهای متناقض دستگاهها و نهادها ،امنیت روانی داوطلبان را برهم زده و چه بسا آنها را دلسرد هم کرده باشد .

وی با بیان اینکه در تصمیم گیری ها و اقداماتی که جنبه عمومی دارند باید احتیاط بیشتری شود،گفت : هم کمیسیون آموزش و تحقیقات و هم وزارت آموزش و پرورش باید با احتیاط بیشتری برخورد می کردند ،متاسفانه کمیسیون در این موضوع خیلی کوتاهی کرد و باید  تدبیر مناسبتری را اتخاذ می کرد تا این مشکل برای داوطلبان پیش نیاید ،هرچند با نشست های مشترکی که برگزار شد تلاش کردیم سریعتر این موضوع مرتفع شود .

نماینده مردم کرج با اشاره به جلسه مشترک بین کمیسیون آموزش و تحقیقات ،وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی برای رفع این مسئله تصریح کرد : قرار شده است در 8 ماه آینده تکلیف این موضوع مشخص شود و این سه دستگاه موظف به ارائه راهکاری برای حل مساله هستند .

آجورلو در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات مجلس خاطر نشان کرد : باید فرمایشات رهبری را مبنا و اساس کار قرار دهیم در غیر این صورت بدعتی پایه گذاری خواهد شد که نظم  و وحدت بین قوا را برهم خواهد زد .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین خواستار همراهی بیشتر مجلس با دولت شد و اظهار داشت : به هرحال مجلس باید در طرح ها و لوایحی که به تصویب می رساند نظرات دولت را هم اعمال کند از طرف دیگر  بعضی ازطرح ها و لوایح دولت هم در مجلس دچار تغییرات گسترده می شود که این شیوه درست نیست و موجب بروز اختلاف خواهد شد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet