هدر موبایل
1389/05/07 13:17:00
سرویس سیاسی
سروری:

ایران تنها درچارچوب بیانیه تهران حاضر به مذاکره است

**عضو کمیسییون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مذاکره باید در شرایط برد – برد برگزار شود،گفت:جمهوری اسلامی ایران تنها در چارچوب بیانیه تهران حاضر به انجام مذاکره خواهد بود.

پرویز سروری نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بی نتیجه خواندن تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران اظهار داشت : تحریم هایی که اتحادیه اروپا دنبال می کند در راستای مدلی است که جدیدا اروپائی ها در پیش گرفته اند و مسیر دوگانه ای را تعقیب می کنند .

وی افزود:از یک طرف تحریم می کنند و از طرف دیگر درخواست مذاکره را مطرح می کنند ،در واقع هدف آنها از چنین سیاستی این است که با استفاده از تحریم ،جمهوری اسلامی ایران را برای پذیرش درخواست مذاکره تحت فشار قرار دهند .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه نتیجه چنین جلسات مذاکره ای از پیش تعیین شده است خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی از مدتها قبل دیدگاه و موضع خودش در مذاکرات را اعلام کرده بود و هیچگاه حاضر نخواهد شد که پای میز مذاکره ای بنشیند که مسیر دوگانه ای را دنبال می کند و نتیجه اش از پیش تعیین شده است .

سروری در خصوص پذیرش درخواست مذاکره از سوی ایران نیز اظهار داشت : ایران پذیرفته است در چارچوب بیانیه تهران پای میز مذاکره بنشیند و همان روندی را که قبل از تحریم های سازمان ملل دنبال می کرد را دنبال خواهد کرد .

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در یک شرایط بازی برد - برد حاضر به مذاکره خواهد بود تصریح کرد : منظور از این شرایط همان شیوه مذاکره ای است که بین ایران و ترکیه دنبال شد و باید مذاکرات بعدی در ادامه همان مسیر باشد نه در چارچوب سیاستهای دوگانه اتحادیه اروپا.

وی ادامه داد : مذاکره باید به گونه ای باشد که منافع دو طرف را تامین کند یعنی هم نگرانی های شورای امنیت و کشورهای اروپائی برطرف شود و هم ایران بتواند به حق استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای خود دست یابد .

نماینده مردم تهران در پایان  تاکید کرد : کشورهای غربی و اروپا باید بدانند که با این سیاست و روندی که دنبال می کنند خسارت زیادی را متحمل خواهند شد و بهتر است تغییری در سیاست هایشان بدهند.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet