هدر موبایل
1389/05/07 14:01:00
سرویس سیاسی
قنبری با تاکید بر ضرورت همراهی قوا :

عدم پایبندی دولت به اجرای برخی قوانین،در روند توسعه خلل ایجاد می کند

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی گفت : عدم پایبندی دولت به اجرای برخی قوانین، نتیجه ای جز ایجاد اختلاف بین مسئولان کشور به دنبال نخواهد داشت در حالیکه شرایط فعلی همراهی و وحدت بین قوا را می طلبد.

"داریوش قنبری" عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت با انتقاد از عملکرد دولت در عدم اجرای برخی مصوبات مجلس اظهار داشت : متاسفانه برخی از مصوبات مجلس و مصوباتی که از سوی رئیس مجلس ابلاغ شده است توسط دولت اجرا نشده و در بلاتکلیفی به سر می برند.

وی افزود: این عملکرد دولت در در روند توسعه کشور و اجرای قوانین خلل ایجاد کرده است .

نماینده مردم ایلام، ایوان ، مهران ،شیروان و چرداول با تاکید بر اینکه شرایط فعلی نیازمند حفظ وحدت و اجتناب از  بحران آفرینی است ، خاطر نشان کرد  :عدم پایبندی دولت به اجرای  برخی قوانین نتیجه ای جز ایجاد اختلاف بین مسئولان کشور به دنبال نخواهد داشت در حالیکه شرایط فعلی همراهی و وحدت بین قوا را می طلبد.

قنبری با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی دولت موظف به اجرای مصوبات مجلس است،ادامه داد: در قانون اساسی وظیفه ای جز این برای دولت تعریف نشده است و دولت باید خود را مکلف به اجرای قوانین بداند .

عضو  فراکسیون  اقلیت مجلس با تاکید بر اینکه قانون اهرم های نظارتی لازم را برای قوه مقننه پیش بینی کرده است ،تصریح کرد : براساس قانون اساسی، مجلس می تواند عملکرد دولت را مورد بررسی قرار دهد و دولت نباید از مماشات و همراهی  نمایندگان سو استفاده کند .

وی افزود : متاسفانه وقتی نمایندگان در دیدار با رئیس دولت خواستار اجرای به موقع قوانین می شوند ایشان کل و اساس قانون را زیر سوال می برند و این شیوه برخورد دولت به صلاح دولت و نظام نیست .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet