ایام محرم 1398
1389/05/07 14:22:00
سرویس سیاسی
نماینده رشت با اشاره به ابلاغ سه قانون توسط رئیس مجلس:

دستگاهها حق ندارند از اجرای قانون سرباز بزنند

**نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی عدم رعایت قوانین از سوی هر مرجعی را به مصلحت کشور ندانست و گفت: دستگاهها حق ندارند که از اجرای قانون سر باز بزنند.

"سیدعلی آقازاده دافساری" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به ابلاغ 3 قانون ازسوی رئیس مجلس به دلیل عدم ابلاغ این قوانین از سوی رئیس جمهور، گفت: قطعا عدم ابلاغ و یا عدم رعایت قوانین از سوی هر مرجع و قوه ای نه به مصلحت کشور است و نه عرف آنها را قبول می کند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اظهاراینکه همه قوا درجمهوری اسلامی ایران جایگاهشان تعریف شده است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل همه نهادها خود را ملزم به اجرای قانون می دانند و من بعید می دانم که از سوی دولت اصراری بر عدم اجرای قانون وجود داشته باشد؛ اما به هرحال آنها ممکن است نقطه نظراتی در خصوص برخی قوانین مصوب داشته باشند.

وی درعین حال تاکید کرد:دولت هیچ حقی مبنی برعمل برخلاف قانون ندارد و دستگاه ها نمی توانند از اجرای قانون سرباز بزنند.

آقازاده با اشاره به ابلاغ 3 قانون ازسوی رئیس مجلس، گفت: براساس قانون این حق رئیس مجلس است که اگر رئیس جمهور در مهلت قانونی از ابلاغ قانونی خودداری کرد آن قانون را ابلاغ نماید.

عضوکمیسیون امنیت ملی، تاکید کرد: اگرقانونی ازسوی رئیس قوه مقننه ابلاغ شود اما دولت آنرا اجرا نکند، مراجع قانونی می توانند آنرا پیگیری و برخورد نمایند و ضمن اینکه اگر لازم باشد مقام معظم رهبری تذکرات لازم را می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet