خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/05/07 15:51:00
سرویس بین الملل
کوثری:

با رعایت شروطمان حاظر به مذاکره با 1+5 هستیم

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به آمادگی ایران برای انجام مذاکره با طرفهای اروپایی و ۱+۵ با رعایت شروط مطرح شده، تاکید کرد.

"اسماعیل کوثری" نماینده تهران ، ری ، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خانه ملت درخصوص مذاکرات با 1+5 و شروط ایران برای این مساله اظهار داشت: ایران سه سوال را به عنوان شرطهای خود برای مذاکره با 1+5 اعلام کرده است که باید این طرفها به این سوالات پاسخ دهند.

وی ادامه داد: اگر طرف مقابل واقعا قصد مذاکره دارد باید به این سوالات پاسخگو باشد که در این صورت با شرایط برابر راه برای مذاکره باز است.

نماینده تهران این رفتار 1+5 در مورد درخواست مذاکره در کنار برخی اعمال تحریمها را مورد انتقاد قرار داد و خاطرنشان کرد: باید بدانند که مذاکره در این شرایط محال است ولی ما آمادگی مذاکره با رعایت شروطمان را داریم.

کوثری عدم تخلف جمهوری اسلامی ایران از قوانین N.P.T را دلیل اصرار ایران بر رعایت شروطش عنوان کرد و گفت: آنها باید خواسته های ما را در این خصوص بپذیرند و اگر تنها بخواهند منافع خود را در نظر بگیرند مورد قبول ما واقع نمی شود.

کوثری همچنین بیانیه تهران را فاقد هرگونه ابهامی دانست و افزود: آنها در این خصوص به ما بدهکارند و اگر چارچوب بیانیه تهران را بپذیرند در درجه اول با گروه وین و اگر نتیجه بخش بود با گروه 1+5 ادامه می دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet