شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/07 15:56:00
سرویس سیاسی
مقدسی:

هیچ عذری برای عدم اجرای قانون پذیرفته نیست

**نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، هرقانونی که تصویب شد و مراحل قانونی خود را طی کرد، باید اجرا شود.

"هادی مقدسی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه هیچ عذری در اجرای قانونی که به تائید شورای نگهبان رسیده باشد جایز و پذیرفته نیست، اظهار کرد: در عین حال باید شرایط دولت را از حیث منایع مالی در تصویب قوانین در نظر گرفت و با توجه به اینکه شرایط کشور یک شرایط استثنایی است باید تلاش بیشتری برای تعامل دولت و مجلس صورت داد.

نماینده بروجرد با اظهاراینکه مقام معظم رهبری، دولت فعلی را یکی از ولایت مدارترین دولت های پس از پیروزی انقلاب نام برده اند، خاطرنشان کرد: براین اساس من فکر می کنم این دولت، دولت قانون گریزی نیست و اگر تعلل و تاخیری در اجرا و یا ابلاغ قوانین دارد به دلیل شرایط استثنایی است که ما امروز در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه کاراجرایی کار سختی است و دولت به عنوان مجری قوانین ممکن است با مشکلاتی در مقام اجرا مواجه شود، تصریح کرد: به این منظور دولت برای اجرا و یا ابلاغ قوانین نیاز به یک برنامه ریزی خاص دارد و بدین جهت می توان گفت که هماهنگ نمودن همه امورجزء ضروریات اجرای هر قانونی است.

مقدسی درعین حال، خاطرنشان ساخت: مجلس شورای اسلامی با تعهدی که به ولایت فقیه و قانون اساسی دارد هر جا که دراجرای قانونی تعللی دید، تذکر لازم را می دهد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی سپس با اشاره به تعامل دولت ومجلس، گفت: در تعاملی که میان دو قوا وجود دارد هرگز بحث قانون گریزی مطرح نیست و گاهی آن پل های ارتباطی که میان  دولت و ومجلس وجود دارد، نمی توانند آن ارتباط لازم را برقرار و در موارد لازم توجیح نمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet