انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/07 16:16:00
سرویس سیاسی

انتقاد سناتور پاکستانی از اظهارات نخست وزیر انگلیس

**یکی از اعضای بانفوذ سنای پاکستان و معاون حزب جماعت اسلامی با انتقاد از اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره پاکستان، این سخنان را غیرمسئولانه خواند.

به گزارش خانه ملت به نقل از اندیا تایمز، یکی از اعضای بانفوذ سنای پاکستان از سخنان "جیمز کامرون" در هندوستان علیه کشورش انتقاد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: "خورشید احمد"  از اعضای سنای پاکستان و معاون حزب جماعت اسلامی هشدار داد که اظهارات نخست وزیر بریتانیا می تواند به احساسات ضد آمریکایی – ضد غربی در پاکستان دامن بزند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا به پاکستان هشدار داده بود که نمی تواند به صورت علنی علیه طالبان فعالیت کند اما درخفا به پیکارجویان آن کمک کند.

وی که به هند در همسایگی پاکستان سفر کرده، گفت هر نوع کمکی از پاکستان به گروه هایی که به صدور تروریسم مشغولند، غیر قابل قبول است.

این اظهارات جیمز کامرون چند روز پس از انتشار اسناد و مدارک نظامی آمریکا صورت می گیرد که در آن از این مساله که عواملی در پاکستان به طور محرمانه در حال کمک به طالبان هستند، ابراز نگرانی شده بود.

طبق این اسناد و مدارک که توسط سایت ویکی لیکس افشا و برای اولین بار در روزنامه های گاردین و نیویورک تایمز و مجله اشپیگل منتشر شد، سازمان اطلاعات پاکستان موسوم به آی.اس.آی متهم شده که به طور محرمانه از طالبان حمایت می کند.

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات نخست وزیر بریتانیا گفته است که وی نباید از این اسناد و مدارک قدیمی که تائید آنها امکان پذیر نیست، برای تحلیل اوضاع استفاده کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در اظهارنظری جداگانه گفت جامعه جهانی می داند که پاکستان به مقابله با تروریسم متعهد است و این کشور اجازه نمی دهد تا از قلمرو پاکستان برای اقدامات تروریستی علیه سایر کشورها استفاده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet